Ülo Toomsalu • 17. detsember 2002 kell 6:14

PM: Pirita tahab skandaalselt majalt ehitusluba võtta

Pirita linnaosavanem Ülle Rajasalu tahab tühistada Meriväljale rajatava kortermaja ehitusloa.

Rajasalu kahtlustab, et loa saamiseks on esitatud valeandmeid ning maaomanik ei kavatsegi kinni pidada maja kõrguspiirangust, kirjutab Postimees.

Pirita linnaosa taotleb Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametilt maja ehitamiseks tänavu suvel antud loa tühistamist, sest omanik ei ole järginud linna nõuet rajada maja ligi kahe meetrini ulatuvasse süvendisse. Selleks annab Rajasalu sõnul kahtluse maja vundamendi rajamiseks krundile hiljuti pandud killustik, mille panemisel süvendit tehtud pole.

Rajasalu hinnangul võib maaomanik peljata kahe meetri sügavuse augu kaevamist, sest piirkonnas on põhjavesi küllalt lähedal ning maja rajamine süvendisse võib ehituse kallimaks muuta.

Lisaks on maja projekteerijad nii linnaosa ametnike kui ka piirkonnas elava arhitekti Miia Masso sõnul esitanud linnale valeandmeid, näidates piirkonnas oleva maapinna keskmist looduslikku kõrgust ligi poolteist meetrit kõrgemana.

Masso sõnul võimaldab võltsing näidata tegelikkuses maapinnale ehitatud maja paberite järgi justkui poolteisemeetrises süvises olevana.

Kuigi linn on neljakorruselise 30 korteriga maja piirkõrguseks maapinnast ette näinud 11,8 meetrit, kahtlustab linnaosa, et tegelikkuses on omanikul plaanis maja ikkagi sellest ligi kaks meetrit kõrgem teha.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti keskkonna- ja ehitusjärelevalve teenistuse direktor Rain Seier ütles eile Postimehele, et piirkonna loodusliku kõrguse kohta tehakse peatselt ekspertiis ning seejärel võetakse otsus loa tühistamise kohta.

Hetkel kuum