Ülo Toomsalu • 3. veebruar 2003 kell 6:32

Pärnu PM: Korterelamute ehitus Pärnus hoogustub

Kevadel alustab mitu kinnisvaraarendajat Pärnus uuselamute ehitust ning linna kerkib korterelamuid, mis pole mõeldud pelgalt suvekülalistele.

?Tundub, et Pärnus on nõudlus niinimetatud keskklassile mõeldud korterite järele,? kinnitas RA Kinnisvara juhataja Olev Retsija. Mai 59 korterelamu müük on bürool edukalt läinud. Peagi valmimas viiendas trepikojas on broneerimata vaid viis korterit, ülejäänud korterid on müüdud, kirjutab Pärnu Postimees.

?Kõige minevamad on olnud kolmetoalised,? kinnitas Mai 59 müügiga tegelev maakler Margus Laidna. Praegu on veel saada ühetoalised. Korteri ruutmeetri hind jäi selles majas umbes 10 000 krooni piiresse. Ostjad on enamikus pärnakad.

Koostöös AS Renetiga on RA Kinnisvaral plaanis uus korterelamu projekt ranna rajoonis Karusselli tänaval.

?Detailplaneering on tegemisel ja kui kõik plaani kohaselt läheb, alustame kevadel viiekorruselise elamu ehitusega,? kinnitas Retsija.

AS Eston Ehitus ehitab Veetorni tänavale 24 korteriga maja, mis peaks juuli lõpuks valmima. Projektijuht Heiki Aulik rääkis, et viiekorruselisse majja tulevad avara planeeringuga kahe-, kolme- ja neljatoalised korterid. ?Ruutmeetri hind peaks jääma 13 000 krooni piiresse, sõltuvalt korrusest see varieerub,? ütles Aulik.

Kinnisvarabüroo LVM juhataja Andres Sutt ütles, et Vee tänava ärklikorruse seitsmest korterist on müüdud neli. ?Need on mõeldud rohkem suvituskorteriteks, kuid peatselt alustame uue korterelamu ehitusega Aisa tänavale, kuhu tuleb ka suuremaid kortereid, mis kohalikulegi ostjale sobivad,? rääkis Sutt.

Aisa 2 ehitatakse Suti sõnade kohaselt ümbruskonna miljööd arvestav hubases vanaaegses stiilis elamu, kuhu tuleb 25-30 korterit. Elamispinna ruutmeetri hind jääb arvatavasti 12 000 - 13 000 krooni piiresse.

Kinnisvaraeksperdil on kavas tänavu hakata kortereid müüma suve lõpuks Tammsaare ja Karja tänava ristmiku lähedusse valmivasse neljakorruselisse korterelamusse. Sinna tulevad kahe- kuni neljatoalised suurte rõdudega korterid, mille ruutmeetri hind peaks Priski sõnade kohaselt jääma 11 000 krooni ringi.

Samuti tulevad büroo kaudu müüki korterid Suur-Posti tänaval väikeseks korterelamuks renoveeritavas endises Eesti Telefonile kuulunud majas.

Hetkel kuum