Ülo Toomsalu • 16. september 2003 kell 5:57

EPL: Sisevastuolud viisid Keskerakonnalt toetust

Võrreldes juuniga kaotas septembrikuus parteidest kõige rohkem toetust Keskerakond, selgus uuringukeskuse Faktum telefoniküsitlusest.

Kui teiste erakondade toetuspind tõusis või langes paar protsenti, siis Keskerakond kaotas seda võrreldes juuni alguse küsitlusega seitse protsenti ning jäi esimest korda pärast riigikogu valimisi alla ka Res Publicale. Sel ajavahemikul võttis Keskerakond oma 9. augusti kongressil vastu ei-platvormi Euroopa Liidu suhtes, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uuringukeskuse Faktum juhatuse esimehe Juhan Kivirähki sõnul näitas Keskerakonna toetuse langust pärast nende kongressi ka Emori hiljutine uuring. ?Aga minu arvates pole põhjuseks mitte niivõrd eitava otsuse võit kongressil, vaid see, et Keskerakonna liidrid pöörasid pärast kongressi avalikult omavahel tülli,? märkis ta.

Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa leidis aga, et kongressil tugevalt kõlama jäänud ei-positsioon võis tulla paljudele üllatusena ning võis olla languse taga. ?Dramaatiline aeg ning dramaatiline eurodebatt võis muuta inimeste suhtumist erakonda, kuid samas on rahva toetus Keskerakonnale üldiselt püsivalt suur olnud,? ütles ta.

Hetkel kuum