• OMX Baltic−0,25%295,41
  • OMX Riga0,58%906,65
  • OMX Tallinn−0,24%2 036
  • OMX Vilnius−0,04%1 201,36
  • S&P 500−0,12%6 362,9
  • DOW 30−0,38%44 461,28
  • Nasdaq 0,15%21 129,67
  • FTSE 1000,01%9 136,94
  • Nikkei 225−0,05%40 654,7
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%92,85
  • OMX Baltic−0,25%295,41
  • OMX Riga0,58%906,65
  • OMX Tallinn−0,24%2 036
  • OMX Vilnius−0,04%1 201,36
  • S&P 500−0,12%6 362,9
  • DOW 30−0,38%44 461,28
  • Nasdaq 0,15%21 129,67
  • FTSE 1000,01%9 136,94
  • Nikkei 225−0,05%40 654,7
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%92,85
  • 22.09.03, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Luukas kahtleb ärimeestest poliitikutes

Luukas ütles, et ei oska detaile teadmata rahandusminister Tõnis Paltsu tagasiastumist kommenteerida, kuid see pani teda mõtlema, kas äriinimestel tasub üldse poliitikasse minna.
Poliitik on Luukase sõnul paratamatult avalikkuse tähelepanu all. Ärist poliitikasse siirdudes peaks inimene tema sõnul oma varasema äritegevuse üle vaatama pilguga, et kas seal võib olla midagi, millega teda rünnata saab.
Teiseks märkis Luukas, et ettevõtjal on suhteliselt lihtne tagasi astuda, sest ta ei pea toolist iga hinna eest kinni hoidma. ?Tal on alati vabadus poliitikast taanduda,? leidis ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Luukas ütles, et tal ei saa Paltsu käitumise ja nn skeemide kasutamise suhtes seni mingit seisukohta olla, kuni maksuamet pole konkreetseid süüdistusi esitanud. ?Maksuamet peab välja selgitama, kas Palts käitus korrektselt või mitte,? lausus ta.
Eesti Põlevkivi juhatuse esimees ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige Mati Jostov kommenteeris Tõnis Paltsu tagasiastumist reedel napilt: ?See oli mehetegu.?
Sama arvas ASi Elion Ettevõtted juhatuse esimees Valdo Kalm. ?Usun, et ta tegi õigesti, et ei venitanud sellega, päästes nii kogu koalitsiooni,? ütles ta.
Intervjuu Riigikogu ja Res Publica liikme Olari Taaliga
Reedel esines rahandusminister Tõnis Palts tagasiastumispalvega. Kas see tema käik oli Teie meelest õige?
Arvan, et selles situatsioonis oli see õige käik. Tõnis oli tubli minister.
Samas ilmnes taas tõsiasi, et ühel korralikul äritegelasel pole võimalik riiki teenida. On ju lihtne tõstatada küsimusi a la laadis, kas sa oled juba hommikuse viinajoomise lõpetanud, või väita, et sinu lõuakuju meenutab kaameli alahuult. Millegipärast ei kahtlusta ajakirjandus iga kultuuritegelast, et ta on pederast, või õpetajat, et too on pedofiil. Äritegelaste suhtes on aga miskipärast tunda klassiviha.
Kas Teie meelest on ajakirjandus Paltsule tõsiselt liiga teinud?

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ma ei ütleks, et Paltsule on päris põhjuseta liiga tehtud. Kuid ma ei usu, et kogu tema vastu suunatud rünnak oli puhtalt ajakirjanike initsiatiiv. Mitmetest artiklitest kumas vastu selge soov Paltsule ära teha, kusjuures see tugines minu arvates väga kulukale uurimistööle.
Kes Teie meelest selle soovi taga siis peitub?
Ma ei hakka selle üle spekuleerima.
Kas need olid poliitilised jõud või äriringkonnad?
Arvan, et selle soovi taga on need, kellel on sellekohane huvi.
Ju oli nende huviliste seas kindlasti ka poliitikuid, kuid poliitikud ei ole võimelised sellise asja nimel nii suuri kulutusi tegema. Poliitikutele on see rohkem mäng.
Kas Paltsu juhtum meenutab millegagi Teie enda omaaegset juhtumit, kui Teid siseministrina tabasid süüdistused nn Daiwa afääris?
Ei, üldiselt mitte eriti. Taust ja probleemid on täiesti erinevad.
Kas Paltsu tagasiastumine oli Teile ootamatu?
Ma ei taha väita, et ma Tõnisega hästi läbi ei saa. Väidan vastupidi, et Tõnis on väga korralik inimene. Me oleme temaga kaunis tihti vestelnud ja aru pidanud.

Seotud lood

Äriplaan 2026

Äriplaan 2026

Uurime välja Eesti majanduse arengusuunad 2026. aastal, et ettevõtjatel ja tippjuhtidel oleks, millele tuginedes järgmist aastat planeerida.

Kas eksport ja kaitsetööstuse areng võiksid Eesti majandusele uue käigu sisse aidata? Kuidas näevad Põhjamaade ettevõtjad ja tippjuhid Eesti võimalusi rahvusvahelisel areenil ning kas nad plaanivad siia investeerida? Kuhu investeerivad ning millele tõmbavad pidurit Eesti ettevõtjad? Missugune on riigi äriplaan 2026. aastaks? Kõigile nendele küsimustele saad vastuse 17. septembril Eesti mõjukaimal majanduskonverentsil Äriplaan!

Enda kogemust tulevad Eestisse jagama ülemaailmse ulatusega Rootsi masina- ja metallitööstusettevõte Hanza AB asutaja ja tegevjuht Erik Stenfors ning Telia Company president ja tegevjuht Patrik Hofbauer.

  • Toimumisaeg:
    17.09.2025
  • Alguseni:
    1 k 17 p 6 t
  • Toimumiskoht:
    Tallinn

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele