Ülo Toomsalu • 25. september 2003 kell 6:28

PM: Vilja Savisaare sõnul tõid infarkti poliitkampaaniad

Vilja Savisaare arvates on Edgar Savisaare infarkti põhjustanud kurnavad valimiskampaaniad, oma osa on olnud ka mehe väheliikuval eluviisil.

?Viimane aasta, mil on olnud kaks valimiskampaaniat ja nüüd veel referendum üksteise otsa - eks see tegi paljudel, kes asjaga tihedalt seotud olid, tervist halvemaks,? ütles Vilja Savisaar intervjuus Postimehele. ?Juba rohkem kui aasta tagasi hakkas nädalavahetustel vaba aega väga väheseks jääma. Pärast eelmise aasta suve ei ole saanud puhkamaski käia.?

?Parematel aegadel, kui olid pikad vabad nädalavahetused, tegin ise palju süüa ja püüdsin valmistada tervislikku toitu. Kuid viimasel ajal on mul endalgi tulnud nädala sees leppida poolfabrikaatide ja kiirtoiduga. Olen sundinud abikaasat, et ta päevas vähemalt korra sooja toitu sööks, et ta ei tooks ainult pirukaid ja saiu ja võileibu kabinetti. Aga ma ei ole jõudnud jälgida, kas ta ikka toitus õigesti,? rääkis Vilja Savisaar.

Vilja Savisaare sõnul on viimased kümme aastat abikaasa kehakaal püsinud samal tasemel, isegi veidi langenud. Suuri kõikumisi pole selles osas igatahes olnud.

Vilja Savisaare sõnul on soovitanud abikaasal ka arsti juurde minna. ?Teadsin, et oma eluviisi ja kehakaalu tõttu kuulub ta riskigruppi. Nii palju kui meil on tuttavaid arste, on ka nemad seda soovitanud. Aga meil ei õnnestunud teda siiski nii kaugele viia,? ütles ta.

Hetkel kuum