10. oktoober 2003 kell 10:31

Eesti Energia: oleme läbipaistvuse nimel vaeva näinud

Eesti Energia kommenteeris täna võidetud lipulaeva tiitlit kui tunnustust selguse ja läbipaistvuse nimel nähtud vaeva eest.

Eesti Energia finantsdirektori Sandor Liive sõnul on Lipulaeva tiitli võitmine ettevõttele suur tunnustus tehtud töö eest. ?Oleme selge ja läbipaistva finantsaruandluse saavutamiseks tööd teinud ja pingutanud. Eesti Energia raamatupidamise aastaaruanne on koostatud vastavalt rahvusvahelistele finantsaruandluse standarditele, arvestuspõhimõtted ja avalikustatud informatsioon on kooskõlas ka Eesti hea raamatupidamistavaga,? iseloomustas tiitlivõitu Sandor Liive.

Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard Poor?s andis 2002. aastal Eesti Energiale pikaajalise krediidireitingu A-, mis on kõrgeim Kesk- ja Ida-Euroopa energiafirmade hulgas.

Börsiettevõtete kategoorias võistles 16 Eesti ettevõtet, kes kauplevad börsil nii võlakirjade kui aktsiatega. Eesti Energia loeti börsiettevõtete hulka kuuluvaks, kuna tema võlakirjad on noteeritud Luxemburgi börsil.

Sarnaselt Eestile hinnatakse majandusaasta aruandeid peaaegu kõikides Euroopa riikides, USA-s, Kanadas ning ka mitmetes Aasia riikides.

Hetkel kuum