Ülo Toomsalu • 21. oktoober 2003 kell 6:06

PM: Politsei tabas aastaid otsitud suurkelmi

Politsei tabas ühe tagaotsituma kelmi Harald Järvi (30), kes pettis firmadelt ja talupidajatelt välja miljonite kroonide eest metsamaterjali ja ehitustehnikat.

Pikemate või lühemate vaheaegadega juba alates 1999. aastast mitmel pool Eestis nii politsei kui kohtu poolt taga otsitud Harald Järvi lindpriikarjäärile tegi septembris lõpu Tallinna Ida kriminaalpolitsei, kes mehe otse järjekordselt kelmuselt arreteeris, kirjutab Postimees.

Ehkki Järvi tabamisest on tänaseks möödas juba enam kui kuu, pole senini lõppenud veel kuriteotoimikute vool Harju politseisse, kes võttis enda õlule ülesande Järvi sõna otseses mõttes kaelani ulatuva paturegistri virna kohtu ette viia.

Ainuüksi pealinna politsei süüdistab Järvit juba 31 kuriteos. Harju politsei on valmis neile lisama süüdistusi veel ligi 60 kuriteos. Seegi aga pole veel kõik, sest registrile saabub lisa ka Pärnust, Lääne-Virumaalt, Viljandist ja Tartust.

«Esialgne firmadele tekitatud kahju ulatub juba täna ligi 2,5 miljoni kroonini,» lausus Harju kriminaalpolitsei ülemkomissar Margus Kotter, kelle sõnul astub mitmekümne kuriteo eest kohtu ette ka Haraldi vend Urmas Järvi (25).

Skeemis, millega vennad Haraldi juhtimisel juba alates 1997. aastast firmasid petsid, ei ole iseenesest midagi uut. Vennad võltsisid reaalselt eksisteerivate firmade garantii- ja volikirju, pitsateid ja firma tegelike juhtide allkirju.

Järvid jalutasid, võltsitud volikirjad näpus ja ülikonnad seljas, erinevatesse firmadesse ning sõlmisid ostu-, müügi- või rendilepinguid, mille üks oluline klausel oli see, et raha kauba eest makstakse hiljem.

Firmade rekvisiitide saamiseks kasutasid mehed Kotteri sõnul äriregistris olevat avalikku infot, tellides registrist endale koopiad hulga firmade dokumentidest, kus näha firmade pitsatid ja selle juhtide allkirjad.

Hetkel kuum