Tervisekaitseinspektsiooni andmetel oli eelmise aasta üheteistkümne kuuga tuvastatud juba 764 marutaudis looma, kirjutas Jõgevamaa ajaleht Vooremaa.
1999. aastal oli marutaudi levik üle kuue korra väiksem, siis haigestus kokku 120 mets- ja kodulooma. Alates 1999. aastast on marutaudijuhtumite arv pidevalt tõusnud. Jõgevamaal avastati eelmise aasta 1. detsembriks kodu- ja metsloomade hulgas kokku 55 marutaudijuhtu.
Kõige rohkem marutaudijuhtumeid oli 1. detsembri seisuga Harjumaal (106 looma) ja Lääne- Virumaal (96 haigusjuhtumit). Eelmisel aastal avastati marutaudis loomi isegi Saare- ja Hiiumaal.
Marutaudi piiramiseks näeb uus kava ette PHARE projekti käivitamist, mille raames tahetakse lennukilt vaktsiini alla puistates vaktsineerida metsloomad, eelkõige rebased ja kährikud. Neilt saadud nakkust kannavad edasi koduloomad, eriti hulkuvad koerad ja kassid, ohtlik võib loomulikult olla ka haigestunud veis. Ja ega alati ei pea koer või kass hulkuma, marutaudis rebane võib tulla ka koduõue.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tõenäoliselt alustatakse projektiga kevadel ja terves Eestis läheb see maksma umbes kolm miljonit eurot ehk ligikaudu 50 miljonit krooni.
Eestis suri inimene viimati marutõve tagajärjel 1986. aastal, Lätis aga pärast kümneaastast vaheaega eelmisel aastal.