13. jaanuar 2004 kell 7:32

USA investorid mängivad väga heade kvartalitulemuste peale

Eile pärastlõunal kasvas USA investorites usk kompaniide 4. kvartali tulemustesse ja tulevikuväljavaadetesse, mille tagajärjel lõpetasid aktsiaid tõusuga.

?General Electricu ja Inteli sel nädalal avaldavad tulemused on väga tähtsad,? ütles uudisteagentuurile CBS Holland Balanced Fund fondijuht Mike Holland. ?Kui kumbki neist kompaniidest üllatab positiivselt või negatiivselt omab see märgatavalt suuremat tähtsust kui möödunud nädala tööturunumbrid,? lisas ta.

Reedel teatas USA tööministeerium, et detsembris loodi riigis juurde 1000 uut töökohta ehk tugevalt vähem kui loodeti.

?Hetkel veetakse turul kihla, et tulemused ületavad ootusi,? sõnas Holland.

Intel avaldab oma neljanda kvartali tulemused kolmapäeval pärast turu sulgemist ning General Electric reedel enne börsi avanemist.

Dow Jones tööstuskeskmine tõusis eile 0,3%, tasemeni 10485 punkti.

Nasdaqi koondindeks lõpetas päeva 2112 punktil ehk 1,2% plussis. Tegemist on indeksi kõrgeima sulgemistasemega pärast 2001. aasta juulikuud.

Dow Jones tööstuskeskmine komponentidest said suure hoobi aga farmaatsiafirma Merck ja alumiiniumitootja Alcoa. Esimene langes 2,6%, kuna CSFB analüütik Ken Kulju väljendas muret farmaatsiafirma nõrga kasvu, uute ravimite väljatöötamise ja aktsia kõrge hinna üle.

Teisena mainitu vajus 3,4%, sest Pridential analüütik John Tumazos kirjutas oma analüüsis, et võimaliku alumiiniumihindade languse ning tõustavate kulude tõttu ei suuda Alcoa oma 2004. ja 2005. aasta kasumiprognoose täita.

Hetkel kuum