Puskai kummutas arvamuse, nagu võiks tema lahkumine olla seotud Valio Eesti kesiste majandustulemustega. ?Arvestades üldist kasumitühjust selles sektoris, on majandustulemused korralikud,? sõnas ta. ?Ettevõte peaks olema nullis, nagu sai ka aasta alguses planeeritud.?
Peeter Puskai töötas enne Valio Eestisse asumist ETKs, saneeris Rakvere Lihakombinaadile kuuluvat Rigas Miesnieksi ning tegutses oma konsultatsioonifirmas. Valio Eestis töötas Puskai veidi üle kahe aasta, olles esimene selle ettevõtte eestlasest juht.
Peamiseks ülesandeks Valio Eestis oma töölevõtmise ajal nimetas Puskai turuosa suurendamisega seotud küsimusi. Kas need ülesanded said ka täidetud, ei nõustunud Puskai kommenteerima.
Viimastel aastatel ei ole Valiol õnnestunud Eestis turuosa kasvatada. Majandusnäitajate osas jääb Valio Eesti alla ühele oma peamisele konkurendile ? Tallinna Piimatööstusele, kes pärast Ühinenud Meiereide riismete ostu Eesti piimaturgu valitseb.
Valio ei ole veel avaldanud eelmise aasta tulemusi, kuid esimese üheksa kuu tulem oli 1,1 miljonit krooni suurune kahjum, mis ettevõtte teatel mõnevõrra ületas esialgselt planeeritut. 2002. aastal teenis Valio Eesti 231 miljoni krooni suuruse käibe juures 300 000 krooni suuruse kasumi. Võrdluseks, Tallinna Piimatööstuse möödunud aasta üheksa esimese kuu kasum oli 15 miljonit krooni.
Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimees Aare Annus ütles, et Valio Eesti on tema juhitava tööstuse suurim konkurent. ?Ta on stabiilselt tuksunud, tootearendust on küll tehtud, kuid mingeid erilisi samme turu võitmiseks pole olnud,? iseloomustas ta. ?Võib-olla tema laienemisele seadis piirid ette ka see, et tootmisvõimsustega hakkab neil lagi kätte jõudma.?
Miks otsustas konkurent tegevjuhi välja vahetada, ei osanud Annus kommenteerida. ?See võib olla seotud majandustulemustega, kuid ma ei usu, et tulemused olid peapõhjuseks,? lisas ta.
Põlva Piima juht Aivar Häelm ütles, et mingeid märke küll polnud, et Valio Eesti juhtkonnas võiks selline muutus tulla. ?Samas, piimaturul on nii skisofreeniline olukord, et pole ime, kui ettevõtte juhil üle viskab,? ütles ta. Häelm nimetas skisofreeniliseks olukorda, kus piima kokkuostuhind on kõrgem kui ELis ning näiteks kilepiima tootmisel jääb töösturile pärast tooraine-, pakendi- ja transpordikulude mahaarvamist liitri piima kohta üle veel vaid 5 senti.