Deloitte nõukogu esimees Tiit Järve ütles, et eeskätt kasumlikele ja laienemisest mõtlevatele tootmisettevõtetele suunatud tootlikkuse tõstmise programm on ainulaadne, sest kaasab aktiivselt kogu ettevõtte töötajaskonda, tippjuhtidest tavatöötajateni.
Deloitte?i juhtimisnõustaja Kadri Kristjuhani sõnul näitab praktika, et 20 Keys pääseb suurelt mõjule kolme- kuni nelja-aastase tegevuse tulemusena. Neljanda aasta lõpuks on oodata tootlikkuse kahekordistumist, defektide vähenemist 80% võrra ja varude vähenemist 50% võrra.
EAS kaudu on ettevõtjatel võimalik saada toetust 50%-70% koolituskulude ulatuses. 20 Keys programmis osaleda soovivad ettevõtted, kes vajaksid selleks ka riigiabi, võivad alates tänavu aprillist, mil avaneb uus Euroopa Liidu tõukefondist kaasfinantseeritav Koolituse Programm, vastavate taotlustega pöörduda EASi poole.
Taotlusi saavad esitada nii väikese ja keskmise suurusega kui ka suured Eestis registreeritud ettevõtted ning ettevõtjate ühendused. Taotlus tuleb esitada enne koolitusprojekti algust. Koolitusprogrammis osalejatele, kelle taotlused EAS rahuldab, makstakse toetus välja peale koolitusetapi lõppu ning kulutuste tasumist aruannete alusel.
Esialgse plaani järgi rakendab Deloitte 20 Keys osalejatele igakuist koolitustasu. Programm algab 6-kuulise etapiga, mille jooksul seatakse programm ettevõttes üles ja tutvustatakse selle põhimõtteid töötajatele. Selles etapis toimub ka tippjuhtkonna koolitamine ja esimeste korrastuslike võtete koolitus. Edasi jätkatakse programmi aastaste tsüklite kaupa. Eestis on programmis osalemise soovituslikuks ajaks valitud 2,5 aastat. Kadri Kristjuhani ütlusel eeldatakse, et pärast selle perioodi lõppu suudab ettevõte juba iseseisvalt 20 Keys programmi jätkata.
?Programm on väga intensiivne ja nõuab ettevõtte juhtkonnalt tõsist pühendumist,? selgitas Kristjuhan. ?Ettevõtete tippjuhtkond peaks olema valmis pühendama 25% oma ajast programmi juurutamisele, sest 20 Keys ei ole lihtsalt üks metoodikatest, vaid ettevõtte elustiil.?
?Selge on see, et programm on jõukohane vaid pühendunud ettevõtetele, kes huvituvad oma konkurentsivõime tõstmisest ja selle läbi ka tegevuse laiendamisest,? märkis Deloitte nõukogu esimees Tiit Järve. ?Arvestades aasta eest läbiviidud uuringut Kesk-Euroopa tootmisettevõtete seas, kus selgus, et Eesti ettevõtetes paljusid konkurentsivõime parandamisele suunatud võtteid ei tunta ega kasutata ning et keskmiselt jäävad meie ettevõtted oma tõhususelt tublisti maha nii Kesk- kui Lääne-Euroopa konkureerivatest ettevõtetest, on mõistetav, et esialgne huvi programmiga liitumiseks on Eestis üsna suur.?
Tiit Järve sõnul hakkab esimene ettevõtete rühm konsultantide käe all 20 Keys programmi alusel tööle juba aprillis. ?Kõik Sloveenias kahe-aastase 20 Keys tsükli läbinud ettevõtted avaldasid soovi programmiga jätkata, pooled neist kinnitasid, et soovivad jätkata varasemaga vähemalt samas mahus,? lausus Järve. ?Üldjuhul usuvad programmi loojad ja pikaaegsed rakendajad, et pärast paari aastast tsüklit konsultantide käe all suudavad ettevõtted edaspidi programmi põhimõtteid juba iseseisvalt edasi praktiseerida.?