Gea Velthut-Sokka • 20. jaanuar 2004 kell 8:50

Prisma Print loodab ISO sertifikaadist ekspordi jõulist kasvu

Jaanuari algul ISO 9001 ja 14001 sertifikaadi pälvinud trükikoda Prisma Print plaanib lähiaastail eksporti kahekordistada.

Lisaks planeerib juhtkond laiendada uuenenud ettevõtte tegevuse kõigisse lähiriikidesse, teatas ettevõte oma pressiteates.

Nädal tagasi omistati Eesti juhtivate trükikodade hulka kuuluvale Prisma Print AS-le kvaliteedijuhtimise sertifikaat ISO 9001 ja keskkonnajuhtimissüsteemi sertifikaat ISO 14001, mis tunnistavad ettevõtte juhtimissüsteemi ja tootmisprotsessi vastavust rahvusvahelistele kvaliteedikriteeriumidele.

?Reaalselt tähendab see, et nõuded teenustele ja toodetele on rangelt paika pandud ning saame klientidele pakkuda kindlat ja ühtlast kvaliteeti,? sõnas Prisma Print juhatuse esimees Urmas Savi. Sertifikaadi taotlemisel määratleti kvaliteedikriteeriumid toodetele ja teenustele ning korrastati sisemised infovahetuse-, dokumendihaldus- ja juhtimisprotseduurid.

?Kahtlemata tõstab praegune kvaliteeditasand meie võimalusi läbi lüüa Euroopa riikide turgudel ja annab ka kohalikele klientidele kindluse saada sama kvaliteetset teenust kui teisedki Euroopas,' sõnas Urmas Savi. Savi hinnangul muutub ettevõtte ekspordipoliitika peale Euroopa Liiduga ühinemist veelgi jõulisemaks. Ekspordi osakaal Prisma Print käibes on kolm aastaga kasvanud nullist kolmekümne protsendini. ?Juba praegu moodustab eksport meie käibest kolmandiku, aga tahame paari aastaga kasvatada selle vähemalt kahekordseks,' ütles ta.

Savi sõnul on ettevõttele omistatud sertifikaadid oluliseks argumendiks rahvusvahelistel konkurssidel.

Ekspordi arengut toetab lisaks ISO-sertifikaatidele ka tootmistehnikasse lähi aastatel kavandatud investeering mahus 100 miljonit krooni. Prioriteetseteks eksportturgudeks peab Prisma Print AS eelkõige Skandinaaviat, Kesk-Euroopat ja kindlasti ka jälgitakse tähelepanelikult Venemaa turgu.

Prisma Prindi AS alustas ISO 9001 ja 14001 sertifikaatide taotlemist 2002 aastal. Keskkonnajuhtimissüsteemi sertifikaat 14001 on levinuim keskkonnajuhtimisstandard maailmas. AS Prisma Print puhul annab sertifikaat tunnistust, et ettevõtte jäätmekäitlus on rangelt kontrollitud, tagatud on töö- ja keskkonnaohutus ning alltöövõttude ja kasutatavate materjalide vastavus keskkonnahoiu tingimustele.

Kvaliteedijuhtimise sertifikaat ISO 9001 tunnistab, et Prisma Prindi juhtimissüsteem on täiustatud ja muudetud efektiivsemaks. Olulist rõhku pandi klienditeenindusele ja kliendikesksele lähenemisele. Sisekoolituste, probleemide kaardistamise ja sisemiste standardite tulemusena tagatakse kliendile teenuse kõrge kvalitatiivne tase. Kvaliteedijuhtimissüsteemi standard ISO 9001 on eelduseks ettevõtte usaldusväärsusele ja tagatis kvaliteetsusele.

Nii keskkonnajuhtimise- kui kvaliteedijuhtimise seritfikaat on Eestis 2004 hetkeseisuga 64 ettevõttel. Prisma Print omandas poognatrükikodadest sertifikaadid esimesena ja on siiani ainus reklaamtrükisteid tootev ja nimetatud sertifikaate omav trükikoda Eestis.

AS Prisma Print on suurim reklaamtrükiseid tootev trükikoda Eestis. AS Prisma Print ekspordib oma teenust Soome, Rootsi, Venemaa, Norra, Taani jm turgudele. AS Prisma Print on asutatud 1992 aastal. Ettevõtte käive 2003 aastal oli 65 milj EEK. Aastatel 2002 ja 2003 on AS Prisma Print tunnistatud Äripäeva ettevõtete TOP-i võitjaks. Prisma Print AS on sertifitseeritud Bureau Veritas Eesti OÜ poolt, akrediteering UKAS (Inglismaa).

Hetkel kuum