FlexiLiising lubab iga kell autot vahetada

Tõnu Tramm 23. jaanuar 2004, 00:00

FlexiLiisingu teenuspaketiga tuli turule autorendifirma Europcar. Alates sellest aastast pakutava teenusega antakse kliendile võimalus liisinguperioodi vältel valida ja vahetada autosid iga kord, kui ta seda vaid soovib.

Sisuliselt on tegemist kombineeritud lühiajalise autorendi ja täisteenindusliisingu teenusega. Lühirendiga sarnaselt puudub lepingutasu ja esimene sissemakse, täisteenindusliisingule iseloomulikult sisaldab kuumakse aga kõiki autoga seonduvaid kulusid (kindlustused, hooldus, asendusauto, hädaabi jmt).

Lisaväärtusena saab kogu perioodi jooksul vahetada oma sõiduki mõne teise vastu vastavalt vajadusele, kas või üle päeva. Näiteks kui klient rendib igapäevaseks sõitmiseks tüüpilise keskklassi sedaani, aga nädalalõpul perega maalesõitu planeerides avastab, et too jääb ebamugavalt väikeseks, piisab telefonikõnest ning talle antakse kasutada universaalkerega auto või maastur.

Kuna rendifirma autopargi keskmine iga on 1 aasta, siis optimaalne periood paindliku rendiskeemi loomiseks on samuti 1 aasta. Lühemad perioodid on kallimad ning pikemad ei võimalda juba eksisteeriva autopargi näol omahinda madalamaks muuta.

FlexiLiisingu puhul on Europcari autopark jagatud kolmeks kategooriaks. Kompaktkategooria autode hulka kuuluvad väike- ja keskklassi sedaanid ja universaalkerega sõidukid (Opel Corsa, VW Golf või sarnane). Standardkategooriasse kuuluvad keskklassi sedaanid ja universaalid (Opel Vectra või sarnane). Premium-kategooria sisaldab suuri sõiduautosid (Toyota Camry või sarnane), neljaveolisi sõidukeid ja väikebusse. Auto vahetamine madalama klassi sõiduki vastu ja sama kategooria sees ei maksa kliendile midagi, kõrgema kategooria autoga vahetamisel lisandub väikene lisatasu (100?200 kr päevas).

Ehkki tegemist on teenusega, mis eelkõige suunatud eraisikutele ja peredele, tuleb arvestada tõsiasjaga, et ilma sissemakseta ja samas täisteenindust sisaldava paketi kuumakse ei saa olla just väike ja see eeldab päris korralikku sissetulekut. FlexiLiisingu kuumaksed algavad 7000 kroonist + 18%, ehk alates 8260 kroonist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing