Mustjala vald kehtestas uuesti Ninase üldplaneeringu, süvasadam lubatud

27. jaanuar 2004, 10:30

Mustjala vallavolikogu kehtestas uuesti Ninase poolsaare üldplaneeringu, mille Pärnu halduskohus oli planeeringu vähese motiveerituse tõttu tühistanud.

Mustjala vallavanem Enno Kolter ütles, et sisulisi muutusi taaskehtestatud planeeringus pole, kuid täiendatud on planeeringu motiveeringuid, kirjutab portaal <#saarlane.ee=http://www.saarlane.ee>.

Üldplaneeringu kehtestamise järel saab Tallinna Sadam vallavolikogule esitada uuesti Küdema lahe äärde plaanitava kruiisisadama detailplaneeringu.

Pärnu halduskohus rahuldas mullu novembris Eestimaa Looduse Fondi kaebuse ning tühistas Saaremaale süvasadama rajamist lubanud Ninase poolsaare üldplaneeringu.

Üleelmisel nädalal kiitis keskkonnaministeerium heaks kruiisisadama projekti keskkonnamõjude hindamise aruande, nõustudes kruiisisadama rajamisega.

Keskkonnakaitsjad esitasid keskkonnaaruandele korduvalt vastuväiteid ja märkusi, kuna nende hinnangul on sadama keskkonnamõjude hinnangud tehtud kiirustades ning neid on kallutatud tellija ehk Mustjala vallale ja Tallinna Sadamale soovitud suunas. Keskkonnakaitsjate hinnangul on kogu projekti näidatud ilusamana, kui see tegelikult välja võib tulla.

Tallinna Sadama algse kava järgi oleks Saaremaa kruiisisadam pidanud Tamme sadamakohaa valmima juba selle aasta kruiisihooajaks. Tallinna Sadam kavandas projekti investeerida 70 miljonit krooni.

Praegu loodab Tallinna Sadam Saaremaa sadama käivitada 2006. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing