PM: Microsoft võttis Eesti koostööpakkumise vastu

28. jaanuar 2004, 08:36

Microsofti asutaja Bill Gates oli huvitatud ärimudelist, mille puhul Eesti korraldab oma kodanikele Microsofti tarkvara rentimise neile vastuvõetava hinnaga.

Eile Slovakkias Bratislavas toimunud kaheksa Ida-Euroopa riigi ja Microsofti ümarlaual tegi majandusminister Meelis Atonen Gatesile ettepaneku hakata tulevikus Eestis riigi vahendusel inimestele tarkvara rentima nii, et arvutikasutajad maksaksid tarkvara eest kasutatud teenuste mahu põhjal, kirjutab Postimees.

«Pärast kohtumist on meil palju rohkem sära silmis,» lausus kohtumisel koos Atoneniga Gatesist kahe meetri kaugusel istunud majandusministri IT-nõunik Andrus Aaslaid. «Gates ütles, et tuleb õlg alla panna ja meie ideest saab asja.»

Erakohtumist Gatesiga Eesti esindajatel korraldada ei õnnestunud, kuid Aaslaiu hinnangul ei olnud selle järele ka vajadust. Ümarlaual esitasid neljast küsimusest kaks Eesti esindajad ning mõlemad küsimused said Gatesilt põhjalikud vastused.

«Tutvustasime ka oma kava kogu riik internetiga katta,» rääkis Aaslaid. «See pani Gatesil silmad särama. Ütles, et kui suudame seda teha, siis oleme esirinnas ja meist on üsna raske sel juhul mööda minna.»

Aaslaid rõhutas, et koostöö Microsoftiga ei tähenda ainult Gatesi tarkvaraimpeeriumile keskendumist, vaid riik kasutab tarkvarapoliitikas ka Microsofti alternatiive.

Arvutikasutajatele tarkvara rentimise teenuse loomiseks peab majandusministeerium koos infotehnoloogia nõukogu, IT- ja telekomifirmade ning Microsoftiga välja töötama tegevuskava ja ärimudeli. Aaslaidi hinnangul on ärimudeli lähteseisukohad valmis suveks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing