INTERREG toob Eestise 166 miljonit krooni

Kristiina Pihlapsoo 30. jaanuar 2004, 00:00

Üheks selliseks on INTERREG III B, kus saavad taotlejaks olla kohalikud omavalitsused või riigi enamusosalusega ettevõtted. Eraettevõtted saavad projektides kaasa lüüa tööde teostajatena või kaaspartneritena. Eestile on INTERREG III eraldanud perioodiks 2004?2006. a toetusi kogumahus 166 miljonit krooni, millest saavad toetust kõik regionaalarenguga seotud valdkonnad.

Alates 12. jaanuarist on Eesti jaoks avatud INTERREG III B alamprogramm, mille prioriteetseteks valdkondadeks on turismi, energia, transpordi ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia jätkusuutlik areng, samuti kultuuri- ja looduspärandi ning loodusvarade heaperemehelik kasutamine regionaalse arengu mootorina.

Programmist finantseeritaksegi peamiselt pehmeid tegevusi ? strateegiate väljatöötamist, töörühmade moodustamist edasiseks koostööks, eeltöid investeeringute tegemiseks ja investorite leidmist. Seetõttu on INTERREG hea võimalus riigi enamusosalusega asutustele ja kohalikele omavalitsustele suuremate investeeringute ettevalmistamiseks.

Ettevalmistav faas on küllaltki kulukas ning reeglina on edasise kapitali (laenu või abirahade) kaasamise eelduseks juba tehtud eeltööd. Olles väljatöötanud strateegiad, teinud uuringud ning koostanud projektid, on edasiste investeeringute jaoks kergesti võimalik rahastamisvahendeid taotleda struktuurifondidest, Ühtekuuluvusfondist või muudest ELi toetusprogrammidest.

Kuna INTERREGi puhul on tegemist koostööprogrammiga, on taotlemisel eelduseks partnerite kaasamine, INTERREG III B puhul Läänemereriikide hulgast. Projekt peab hõlmama partnereid minimaalselt kolmelt maalt. Projektide orienteeruvaks suuruseks rahalises mõttes võiks olla 300 000 ? 2 000 000 eurot ja nende kestus 2?3 aastat.

Huvitatutel tuleks konsortsiumi kokkupaneku ja projekti ettevalmistamisega kiirustada, kuna projektide esitamise tähtaeg praegusesse taotlusvooru on juba 27. veebruaril. Järgmisena avaneb Eesti jaoks INTERREG III C, mille koostöö piirkonnaks on kogu ELi territoorium. INTERREG III C taotlusvoor avaneb märtsis 2004 ning projektide esitamise tähtajaks on 30. aprill 2004.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing