Puhkepäeva turismiuudised

ÄP 30. jaanuar 2004, 00:00

Kuna Hispaanias ja Prantsusmaal on suvekodude hinnad liiga kõrgele kruvitud, on eurooplaste ostuhuvi nihkunud Kreekasse, Portugali ja Küprosele.

Viimasel ajal on aga moodi läinud suvila muretsemine ka Horvaatiasse, Türgisse ja Maltale, kus hinnad märksa soodsamad.

Euroopas on üsna levinud, et elu jooksul vara kogunud ja pensionieale lähenevad rikkad eurooplased ostavad endale Vahemere piirkonda suvila, kus talviti hea vanaduspõlve mööda saata.

?Kaks ühe hinnaga Euroopasse? kampaaniaga saab 29. veebruarini T?ehhi lennukompanii CSA lendudele osta pileteid sõbrapäevahinnaga: võttes sõbra kaasa, saab kahekesi lennata vaid ühe hinnaga.

Pakkumine kehtib Prahasse (4600 kr), Berliini, Budapesti, Frankfurti, Varssavisse, Viini, Bratislavasse, Brnosse, Ostravasse (5800 kr), Amsterdami, Brüsselisse, Düsseldorfi, Milanosse, Münchenisse, Roomasse, Stuttgarti, Zürichisse, Bukaresti, Hamburgi, Hannoveri, Sofiasse (6400 krooni), Barcelonasse, Londonisse, Madridi, Manchesteri, Pariisi, Ateenasse, Istanbuli, Larnacasse, Thessalonikisse (6800 kr). Hindadele lisanduvad lennujaamamaksud ca 700?1300 krooni, lennata saab kuni 31. märtsini 2004, minimaalne kohalolek kolm päeva ja maksimaalne kohalolek üks kuu. Mõlemad reisijad peavad sõitma koos nii minekul kui tulekul.

Hiljuti Euroopa Liidu poolt vastu võetud lennundusreeglid nõuavad, et reisi ülebroneerimise või hilinemise eest hakkaks lennufirmad maksma suuremat kahjutasu. Järgmisest aastast on minimaalne kompensatsioonitasu 3910 kr, pikemate lendude puhul aga kuni 9400 kr. Seni korvasid lennufirmad reisijale kahju kokkuleppel või väiksema ettenähtud summa ulatuses. Hilinevate ja ärajäävate lendude eest on õigus saada tasuta toitlustust ja majutust.

Jäätee algab sel aastal Vasikaholmilt. Jää on Haapsalu lähedal üle 20 cm paks, kuid veetaseme kõikumise tõttu ka pragudega. Jäätee pikkus on 3,4 km ja see aitab lühendada ligi 40 km pikkust teed Haapsalust maad mööda Noarootsi. Jääteel võib sõita vaid valgel ajal. Vormsile pole aga õhukese jää tõttu veel jääteed avatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing