Ülo Toomsalu • 3. veebruar 2004 kell 6:00

EPL: Soomlased tulevad arste värbama

Soome Kotka linna tervishoiuosakond otsib Eestist tööjõudu.

Võimalusi Soome asumiseks tutvustavad värbajad uhketel kokteilipidudel Tallinnas Radissoni hotellis ja Tartus ööklubis Atlantis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Korraldame 17. ja 18. veebruaril samasuguse ürituse nagu aasta tagasi,? kinnitas Kotka linna tervishoiuosakonna juhataja Jukka Mattila. ?Eelmise aasta kogemus näitas, et Eestis on meil töötamise vastu huvi ning esialgse informatsiooni põhjal on sel aastal huvi suuremgi,? lausus ta.

Mattila sõnul vajavad Kotka tervishoiuasutused igasuguseid spetsialiste, aga rohkem residente ehk abiarste, perearste, kirurge ja psühhiaatreid. Keskmiseks palgaks pakuvad soomlased arstidele rohkem kui 70 000 krooni kuus. ?Palk sõltub muidugi ka öövalvete hulgast ja muust eritööst,? lausus Mattila.

Praegu töötab Kotka keskhaiglas ja tervisekeskuses kuus Eesti arsti. ?Möödunud suvel olid veel mõned noored arstid, aga nad läksid sügisel tagasi Eestisse oma õpinguid jätkama,? ütles Mattila.

1. maist hakkab Eesti üldarstidiplom Soomes ja mujal Euroopa Liidu riikides kehtima, mis tähendab, et pole vaja ka lisaeksameid teha. Muude erialade puhul pole veel selge, kuidas iseseisva töötamise õiguse saab.

Kui palju möödunud aastal meilt arste Soome tööle läks, Eestis täpselt ei teata. ?2002. aastal anti meie arstidele Soomes 71 tööluba,? nimetas Soome tööturu infokeskuse konsultant Kalev Liibert.

Hetkel kuum