Dagomar maksuvõlglaste tipus

Kristina Traks 06. veebruar 2004, 00:00

Praegu 14. kohale jõudnud Dagomarist eespool on vaid firmad, mida ühendavad sõnad pankrot, kütusepesu ja maksupettused. Eelmise aasta mais oli Dagomar oma 10,5 maksuvõlaga maksuameti võlglaste tabelis 23. kohal, selle aasta alguseks oli ettevõte hoolimata ajakavast tõusnud tabelis 14. kohale. Dagomari maksuvõlg oli aasta alguses 14,4 miljonit, sellest enamiku, 8 miljonit krooni, moodustas sotsiaalmaksuvõlg. Seni, kuni ettevõttel on tasumata sotsiaalmaks, ei laeku nende töötajate kogumispensioni arvele midagi.

Maksuamet ajatas Dagomari 10 miljoni kroonise võla eelmise aasta suvel. Idee järgi peaks maksuamet ajatamise tühistama, kui ettevõte ei täida ajatamise ja jooksvate maksude maksmise graafikut.

Maksuameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhataja Raul Siem ütles, et ajakava tühistada on lihtne. ?See on üks näpuliigutus, kuid me kõigepealt ikkagi selgitame välja, mis on makseraskuste põhjusteks,? rääkis Siem. ?Kui raskused süvenevad või nende põhjused on ebaselged, siis tühistame ajakava.?

Siemi sõnul on Dagomar maksuametile pikaajaline sissenõudmise klient. ?Nende võlg on kasvava tendentsiga, ilmselt tuleb peagi olukord, kus peame selle ettevõtte suhtes resoluutse otsuse tegema,? ütles Siem. ?Samas on Dagomari näol tegemist suure kohaliku tööandjaga Hiiumaal ning me peame ka sellega arvestama.?

Siemi sõnul on Dagomar aasta algusest tasunud 250 000 krooni sotsiaalmaksu, kuid kuna muude maksuliikide arvel on võlgnevus kasvanud, pole tervikuna võlasaldo vähenenud.

Kahekümne suurema maksuvõlglase hulgas on Dagomar koos Alexela Oiliga ainukesed ettevõtted, kes reaalselt ka tegutsevad. Teised maksuameti tippvõlglased on ettevõtted, kes on kas pankrotis, likvideerimisel või juba äriregistrist kustutatud. Valdavalt on maksuameti tippvõlglaste tegevusalaks ?kütusepesemine? ning sellest tulenevad maksupettused.

Dagomar on Hiiu Kaluri gruppi kuuluv Eesti suuremaid kalapüügifirmasid, kus tööd saab üle 200 inimese.

Siemi sõnul ühendab maksuvõlglaste edetabelit see, et nende ettevõtete maksuvõlg on üldjuhul tekkinud revisjoni käigust tulenevast maksuotsusest. ?TOP 10 on ikka äärmiselt keerulised juhtumid, samas lootus sureb viimasena,? lisas Siem.

Dagomari emafirma Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna ei nõustunud maksuvõlgadega seotud teemat kommenteerima, viidates Hiiu Kaluri otsusele mitte suhelda Äripäevaga. Nimetatud otsus tehti pärast seda, kui mõni kuu tagasi Äripäev kirjutas Hiiu Kaluri grupi ettevõtete majandusraskustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing