Neda tutvustab Eestis uut plaati

Madli-Liis Parts 06. veebruar 2004, 00:00

Eesti publiku esimene mälestus Nedast pärineb viie aasta tagusest Pärnust, mil tundmatu nooruke leedulanna hämmastas keeruka vokaalimprovisatsiooniga ja võitis ?Yesterday? konkursi. Järgmisel nädalal laulab ta taas siinmail, et tutvustada oma uut plaati.

Kui 33aastane Neda Malunavichute laulab, ei suuda teda ilmselt miski eksitada. Ta sukeldub meloodiasse, kasvatab selle ümber julgeid vokaaltehniliselt keerukaid improvisatsioone ja eraldub ennast unustavalt otsekui teise maailma. Ta tunnetab džämuusikat sama vabalt nagu valdab oma hät. Samahäi võta kontserdil väa võ flö. Koolihariduselt ongi Neda flömäija, sest just seda pilli on ta õnud nii muusikakoolis, Vilniuse konservatooriumis kui Leedu muusikaakadeemias.

Neda on teinud kaasa nii džä-rokk ansamblis kui väestes džäikoosseisudes ja big bandis. Teda on päatud võtiitliga mitmel rahvusvahelisel konkursil. Esimest korda valiti Neda Leedu aasta džäilauljaks 1995. aastal. Sellest ajast on talle tunnustust jagunud ka roki ja popi vallas. Täseks figureerib Neda nimi kandvas rollis koguni 16 heliplaadil.

Viimased aastad teeb Neda koostööd meie ühe tippsaksofonisti Raivo Tafenauga. Ühes on esinetud nii klubides kui festivalidel väljaspool Eestit ja Leedutki. Lisaks suurepärasele saksofonimängule tuntakse Raivo Tafenaud ka kui mitmekülgset muusikut, kel alati säravaid ideid. Möödunud aastal pakkus enim kõneainet Tafenau bossa-projekt, mille tulemusel ilmus plaat ?Ice on Ipanema?. Seekordses ansamblis osaleb veel üks leedukas, kontrabassist Eugenius Kanevicius. Möödunud aasta lõpus ilmus Neda ja Raivo Tafenau bändi esimene ühine plaat ?Lumekuninganna?. Just uue plaadi muusika kõlab ka järgmise nädala kontsertidel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing