Mobiilioperaatorid avasid MMS-liikluse

10. veebruar 2004, 15:11

Alates 10.veebruarist saavad EMT, Radiolinja ja Tele2 kliendid vahetada MMS-sõnumeid, teatasid ettevõtted.

Mobiilikasutajad saavad multimeediasõnumeid saata ja vastu võtta tänu operaatoritevahelise MMS-liikluse avamisele.

?Varem oli heli ja pildiga täiendatud sõnumeid võimalik saata vaid võrgusiseselt, praegu sõlmitud lepingud tähendavad seda, et nüüd saavad multimeediasõnumeid omavahel vahetada kõik Eesti mobiiliomanikud,? rääkis Radiolinja Eesti juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

?Omavahelise MMS-liikluse avamine oli loogiline areng, mis seni oli seisnud eelkõige tehnoloogiliste üksikasjade taga,? ütles EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. ?Kindlasti annab operaatoritevahelise saatmise võimalus MMSi kasutamisele täiendavat hoogu nagu juhtus ka SMSiga, mida algusaegadel sai samuti saata ainult oma operaatori võrgus.?

?Juba praegu on suur osa uutest telefonidest MMS-funktsionaalsusega ning nende telefonide hind on muutunud taskukohaseks paljudele, seetõttu usun, et multimeediasõnumist saab käesoleva aasta suur hitt,? lisas Tele2 turundus- ja müügidirektor Toomas Tiivel.

Multimeediasõnum on tekstisõnumi edasiarendus, kus lisaks tavalisele tekstile saab teisele telefonile saata koos sõnumiga pildi ja heli. Multimeediasõnumite edastamist toetavad MMS-telefonid, sõnumite edastamine toimub GPRS-võrgu vahendusel. Ühe pilti, teksti ja heli sisaldava multimeediasõnumi keskmine maht on 20-50 kB.

EMT klientidele maksab MMS sõnum 5 krooni ja Tele2 kliendile 4 krooni kõikidesse võrkudesse saatmisel, sõnumi saatmiseks kuluv andmemaht on mõlemal operaatoril tasuta. Radiolinja klientidele on multimeediasõnumid tasuta, maksma peab sõnumi saatmiseks kasutatud andmesidemahu eest vastavalt m-interneti paketile.

Kolme operaatori võrgus on orienteeruvalt 135000 MMS-telefoni. Need kliendid, kelle telefon MMSi ei toeta, saavad neile saadetud sõnumeid vaadata internetis telefonioperaatori kodulehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing