PM: Vene riigiametnik teatas topelttollide kadumisest

10. veebruar 2004, 08:07

Vene välisministeeriumi ametniku sõnul kaovad Eesti ja Venemaa vahelised topelttollid tõenäoliselt 1. maist pärast ELi laienemist.

Ametlikult ei ole ükski Eesti ametkond idanaabrilt sellist sõnumit siiski saanud, kirjutab Postimees.

Venemaa välisministeeriumi teise Euroopa valitsuse asedirektor Mihhail Demurin avaldas sellise mõtte jaanuari lõpus Moskvas peetud Venemaa ja Baltikumi vahelisi suhteid puudutanud konverentsil.

Seni on topelttollide saatuse üle vaid polemiseeritud ning üksmeelt ei ole selles osas saavutanud ei Eesti, Venemaa ega ELi juhtfiguurid. Demurin oli esimene naaberriigi ametnik, kes avalikult sellise mõtte välja ütles, kuigi ametlikult ei tähenda see veel midagi.

Välisministeeriumi kolmanda poliitikaosakonna peadirektori Margus Laidre sõnul ei ole ministeeriumile Venemaalt sellesisulist teadet laekunud. Seetõttu ei saa ta ka öelda, kas Venemaa nii käitub.

Nii ei taha ta ka spekuleerida, milliseks kujunevad Eesti ja Venemaa vahelised kaubandussuhted pärast 1. maid, mil Eesti saab ELi liikmeks.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul ei ole midagi liikunud ka Venemaa ja Euroopa Liidu vahelises veterinaarsertifikaatide vaidluses, mis paneb põntsu kogu ELi Venemaa-suunalisele toidukaupade ekspordile.

Selgust ei ole tema sõnul jätkuvalt ka küsimuses, kas topelttollid pärast Eesti ühinemist kaovad või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing