PM: Saaremaa taastab laevaühenduse Lätiga

12. veebruar 2004, 08:03

Erafirmade eestvõttel ja maavalitsuste toel avatakse tänavu suvel taas laevaühendus Saaremaalt Lätti ning tihendatakse lennuliiklust Gotlandi vahel.

Kuressaare-Visby lende on väiksema aktiivsusega käigus hoitud juba paaril aastal, tihedam on see olnud suvel, kuid lennatud on ka muul ajal. Saaremaa ja Läti vahelist praamiliini on püütud aga korduvalt käima panna, kuid välja ei ole sest suurt midagi tulnud, kirjutab Postimees.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Tarmo Pikneri sõnul muutuvad Kuressaare ja Gotlandi vahelised liinid sellel aastal regulaarseks ning täiendavalt hakatakse pakkuma reisipakette, mis sisaldavad ka ööbimisi.

Nende korraldajaks ei ole siiski mitte maavalitsus, vaid lennufirma Avies ning tema koostööpartnerid. Maavalitsus on ettevõtmist toetanud peamiselt nõuga.

Praeguste kavade kohaselt hakkab lennuliin suvel tööle neljapäeviti ja pühapäeviti. Nii saavad Saaremaale tulla pikka nädalavahetust pidama gotlandlased ning eestlastel on võimalik seda Gotlandil teha.

Laevaühenduse Lätiga tahab tänavu suvel käima panna Mõntu sadama omanik Mihkel Undrest, kelle sõnul hakatakse Mõntust sõitma kas Roja sadamasse või Ventspilsi. Reis võtab aega umbes neli tundi.

Tema hinnangul oligi varasemate Riia-ühenduste miinuseks pikk sõiduaeg, mis inimesed liinilt peletas. «Lätlastel on huvi Saaremaa vastu olemas ning kui me suudame konkureerida maanteetranspordiga, siis ei tohiks probleeme tekkida,» rääkis Undrest.

Liinile vajalik laev on juba välja vaadatud. Selleks saab olema kuni 130 reisijale mõeldud alus, mis võtab peale ka autod ja bussid. Juuni lõpus alustava liini ühe otsa pilet maksab umbes 400 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing