SLÕL: Riigikogu keeldub kinni maksmast Stalnuhhini infobülletääni

12. veebruar 2004, 08:37

Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin ei mõista, miks Riigikogu juhatus ei taha kinni maksta tema koostatud trükist.

«Kahe inimese kallid restoraniarved hüvitatakse, aga minu tööd ei kompenseerita,» kurdab Stalnuhhin. Riigikogu nõunik Silver Sära pakub põhjenduseks selle, et infobülletään pole kingitus, vaid hoopis poliitiline ajaleht, kirjutab SL Õhtuleht.

Riigikogu keskerakondlasest liige Stalnuhhin lasi trükkida 15 000 infolehte ja jagas neid valijatele tasuta. Riigikogu juhatus keeldus trükisele kulunud 13 000 krooni riigikogulase tööga seotud kulude arvelt välja maksmast. Otsusele andis kaalu väide, et seda ei võimalda kehtiv kord.

Stalnuhhin kavatseb juhatuse otsuse järgmisel nädalal riigikogu vabas mikrofonis protestida.

Riigikogu juriidilise osakonna nõunik Silver Sära viitab Riigikogu juhatuse 2003. aasta 22. detsembri otsusele, mis ütleb, et esindus- ja vastuvõtukulud on ruumide, esitlustehnika ja esindusrõivaste üüri- ja laenutuskulud, toitlustuskulud, kingitused (sh lilled, suveniirid, trükised jms.) ning muud kulutused valijatega kohtumiseks.

«Kui see on trükis, peab see olema mõeldud kingituseks. Aga infobülletään ehk sisuliselt ajaleht - mina seda küll kingitusena kuidagi ette ei kujuta. See on poliitilise sisuga ajaleht, kingitakse muid asju,» ütles Sära.

Stalnuhhin peab Riigikogu juhatuse otsust oma õiguste rikkumiseks ja sõnavabaduse piiramiseks.

Riigikogulase meelest on ju esindustasu eelkõige mõeldud suhtlemiseks valijatega. Ja seda valijatele tasuta antud trükis tema meelest ka on.

Kaheksaleheküljeline trükis pealkirjaga «Parlamentskije koridorõ» ilmus 15. jaanuaril. Peale Stalnuhhini enda võtavad selles sõna tema erakonnakaaslased Vladimir Velman, Jüri ?ehovtsov, Eldar Efendijev ja Kaarel Pürg.

Lisaks on trükises väljavõtteid ajakirjanduses ilmunud tekstidest, riigikogu stenogrammidest, statistikat, pildid «Kreisiraadio» Tarmo Leinatammest ja folkloorianekdoot Ene Ergmast, mis samuti pärit stenogrammist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing