ITee uudistooted

ÄP 17. veebruar 2004, 00:00

Esimese Eesti arvutitootjana hakkas oma nime all uudseid tahvelarvuteid pakkuma Tartu Ordi. Enduro Tablet PC T210 nime kandev arvuti on varustatud 1,5gigahertsise Intel Pentium M protsessoriga. Tahvelarvuti puutetundlik ekraan on 14tolline. Ekraani saab puudutada ükskõik millise pulgaga ja ka näpuga. Nii nagu tavalisel sülearvutil, saab ka Ordi tahvelarvutil ekraani sissepoole kokku keerata. Ordi uudismudelil on sisseehitatud traadita internet WiFi, samuti kohtvõrgu pistik. Samas puudub CD-seade, kuid seda saab välisseadmena lisada või kasutada võrguühendust. Ordi tahvelarvuti kõvaketta maht on 60 gigabaiti ja mälu suurus 512 megabaiti. Windows XP Pro Tableti operatsioonisüsteemi kasutav tahvelarvuti maksab 24 000 krooni.

IBMi uus sülearvuti ThinkPad X40 on sellest seeriast kõige õhem ja kergem. Sülearvuti kaalub vaid 1,21 kilo ehk oma eelkäijast X31st veerandi võrra vähem. ThinkPad X40 patarei on IBMi kinnitusel juhtivate sülearvutitootjate seas kõige pikema tööajaga, see ulatub kuni 7,5 tunnini. Intel Pentium-M protsessoriga sülearvuti sisaldab ka Bluetoothi tuge. Uus ThinkPad on esimene kahe operatsioonisüsteemiga sülearvuti, lisaks Windowsile leiab sealt ka hädaolukorras rakenduva operatsioonisüsteemi, nii et teatud toiminguid saab jätkata ka põhilise operatsioonisüsteemi kokkujooksmisel. ThinkPad X40 sisaldab ka USB 2.0 porti ja uut Secure Digitali porti.

Pisike Olympuse digikaamera lööb konkurente suumiga. Aasta alguses hakati Eestis müüma maailma väikseimat kümnekordse optilise suumiga kompaktkaamerat Olympus Camedia C-760 Ultra Zoom. Aparaadil on 3,2megapikseline pildielement ja ta kaalub vaid 280 grammi. Kaamera hind on 7490 kr.

Microsoft tutvustas veebruari alguses kontoritarkvara Office 2003, mille niinimetatud profiväljaanne sisaldab eestikeelseid programme Word, Excel, PowerPoint ja Outlook. Access ja Publisher jäeti siiski ingliskeelseiks. ?Kuigi esialgu oli siinsete riikide reaktsioon lokaliseeritud tarkvarale pigem kaalutletud, on see nüüd kogumas üha enam populaarsust ning seetõttu plaanime ka kindlasti jätkata tarkvara lokaliseerimist,? ütles Microsofti Balti regiooni juht Torben Andersen.

Eestindatud tarkvaraprogrammidest saavad IT-alase tõlkega tegeleva Tilde Eesti juhi Mihkel Nummerti sõnul kasu eelkõige inimesed, kel napib inglise keele oskust, aga ka õpilased, õpetajad ja finantsvaldkonnas tegutsejad. ?Parima terminoloogilise lahenduse saamiseks ei piirdunud me vaid IT professionaalide teadmiste rakendamisega, kaasasime ettevõtmisesse ka akadeemikuid, filolooge ja tõlke,? lisas ta.

Office 2003 Pro Est maksab 5499 krooni (Office XP Pro Est maksis 6499 krooni). Eriversioon õpilastele ja koolidele maksab sellest hinnast kolmandiku ja seda tohib paigaldada maksimaalselt kolmele koduarvutile.

Alternatiivina MS Office?ile saab kasutada ka tasuta kontoritarkvara OpenOffice, mis on samuti eesti keelde tõlgitud.

Kodu- ja väikekontori võrgulahenduste tootja Linksys tõi Eesti turule mitmed uued traadita võrgu tooted, nende seas ka traadita meediaadapteri Wireless B-Media Adapter. Seadme tööpõhimõte on lihtne ? koduse HiFi süsteemi külge ühendatuna võimaldab see vaadata teleekraanil pilte, mis on digitaalsel kujul arvutisse salvestatud või siis kuulata läbi koduse stereosüsteemi MP3- ja WMA-tüüpi muusikafaile, mis on selleks samuti arvutisse salvestatud. Linksysi adapter töötab raadiokohtvõrgu standardi 802.11b traadita võrgus, mis eeldab kodus vastava tugijaama ehk siis eksisteeriva traadita võrgu olemasolu.

Adapteri mõõdud on 160×190×50 mm ja kaal 370 grammi. Pakend sisaldab ka infrapunaühendusega pulti ning kõiki stereosüsteemidega ühendamiseks vajalikke kaableid. Veebruaris Eesti turule jõudnud Linksys on Cisco tütarettevõte ja valmistab võrguseadmeid väiksematele ettevõtetele ning kodutarbijaile.

SGH-E700 on esimene sisseehitatud antenniga Samsungi mobiiltelefon. Nn voldiktelefonil on kaks ekraani, millest sisemine on 65 536 värvitooniga (st 128×160 pikselit) ja välimine 256 värvitooniga (64×96 pikselit). Uues telefonis on ka viiekordse digisuumiga kaamera. Järgmisel mudelil SGH-E715 on ka välgu võimalus, praegusel mudelil on abiks ööre?iim. Lisaks SIM-kaardil olevale infole saab telefoniraamatusse salvestada kuni tuhat kontakti. Kontaktide haldamiseks on telefonil infrapunaliides, mille abil saab seda sünkroniseerida nt Outlookiga. Uus Samsung kaalub vaid 85 grammi. Telefoni ooteaeg on 230 tundi ja kõneaeg kolm tundi. Kahesagedusliku telefoni võimalustest võiks nimetada mobiilset internetti GPRSi, kalendrit, multimeediasõnumeid, mänge. Samsung SGH-E700 maksab 6990 kr.

Norra mobiilsidefirma Telenor hakkas koos odavlennukompaniiga Norwegian pakkuma uudset m-kaubanduse teenust ? mobiiliga lennupileti tellimist ja ostmist. Lennu leidmine, pileti broneerimine ja ostmine käib lühisõnumite SMSide teel. Maailmas esmakordselt rakendatavas teenuses peavad lennukile suundujad registreerimisletis näitama oma mobiiltelefonist lennufirma saadetavat kinnitussõnumit, mis ongi pileti eest. Norwegiani esindajate sõnul aitab selline lahendus lennufirmal kulusid kokku hoida ja hindu alandada. Boeing 737 kasutav Norwegian lendab nii Norras kui ka mujal Euroopas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing