Põllumaade deklareerijad saavad aega juurde

Liis Kängsepp 27. veebruar 2004, 17:04

Riigikogu kiitis eile heaks maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muudatuse, mille kohaselt pikendatakse põllumaade deklareerimist kuni 12.aprillini.

Põllumaade deklareerimise lõpptähtaega pikendati esialgselt 15.märtsilt 12-nda aprillini, kuna tekkis oht, et osa põllumaadest võib jääda ajapuuduse tõttu deklareerimata, teatas põllumajandusministeerium.

Käesoleva hetke seisuga on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) büroodes oma põllumaa kaardid välja võtnud 16 000 inimest, neist 10 000 inimest on täidetud dokumendid juba ka tagasi toonud.

Prognooside kohaselt ootab PRIA 2003.aastal kasutuses olnud põllu- ja rohumaid deklareerima kokku 25 - 30 000 inimest. Pikkade järjekordade vältimiseks ei maksaks tähtsat toimingut jätta viimasele minutile.

Deklareerimise eesmärk on teada saada, kui palju on Eestis kasutuses põllumajandusmaad. Hektarite arv, mis käesoleva deklareerimisega kirja pannakse, määratleb ära maa hulga, millele saab edaspidi hakata taotlema põllumajandustoetusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing