SLÕL: 15 lapsetoetust maha sõita - imelihtne!

05. märts 2004, 08:48

Riigikoguliige Värner Lootsmann, kes laseb esindustasude arvelt hüvitada autoliisingu ja bensiini, sõitis jaanuaris taksoga maha üle 4600 krooni.

Poolteise kuuga maksti talle tööga seotud kulude hüvitamiseks 15 420 krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Riigikoguliige Värner Lootsmann sõitis jaanuaris sageli kaks, ka kolm korda päevas taksoga. Näiteks sõitis Lootsmann 9. jaanuaril taksoga 1129kroonise, samal päeval veel 300kroonise otsa. Kolmel päeval sõitis ta taksoga, kuid tankis ka auto kütusepaagi täis, esitades t?ekid riigikogu raamatupidamisele väljamaksmiseks.

Peale 4600kroonise taksoarve maksti Lootsmannile kuluhüvitise arvel kinni kahe kuu autoliising 5786 krooni ja 4000kroonine bensiiniarve.

Kokku maksti Lootsmannile tööga seotud kulude katteks jaanuaris ja veebruaris 15 420 krooni, millest lõviosa oli sõidukulu.

Märkima peab, et Riigikogu 3. istungjärk algas 12. jaanuaril, kuid selleks ajaks oli Lootsmann taksoga sõitnud maha üle 2000 krooni ja võtnud kaks korda täispaagi bensiini. Bensiinit?ekkide ja taksoarvete järgi sõitis Lootsmann jaanuaris maha vähemalt 900 kilomeetrit töösõitu.

«Mina teiega ei räägi midagi,» ei soovinud Värner Lootsmann SL Õhtulehele suurt sõidukulu põhjendada. Ta lisas, et on haiglas, kuid ei täpsustanud, kas tegu on tõsisema või kergema tervisehädaga.

«Tasuks arvestada, et Värner Lootsmann on Keskerakonna volikogu esimees, nii et ilmselt tulenevalt sellest kohustustest on temal sõitmist rohkem kui teistel. Konkreetseid numbreid ei oska kommenteerida,» lausus Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik Ramon Loik. Samas nõustus ta, et Riigikogu raamatupidamisele esitab Lootsmann siiski riigikoguliikme tööga seotud kulutuste arved, mitte erakonna tegevusega seotud kulud. Ta ei osanud öelda, kus Värner Lootsmann jaanuaris valijatega kohtumas käis.

Lootsmann on oma kuu kuluhüvitise, seni 7814 krooni, peaaegu alati ära kasutanud, eelmise aasta lõpul oli kasutamata summa vaid 1207 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing