Barron`s: Nokia aktsia Motorolast parem

08. märts 2004, 13:57

Wall Streeti Journali nädalalõpu investeerimislisa Barron`s kirjutab, et Soome mobiiltelefonide tootja Nokia on USA konkurent Motorola suhtes alahinnatud.

Tugev euro on muutnud ameeriklaste jaoks puhkamise Vanal Mandril võrreldes aastatagusega tunduvalt kallimaks, kuid Euroopa aktsiaid on üldiselt oma Põhja-Ameerika konkurentidest odavamad. Eriti suur vahe näeb Barron`s just tehnoloogiasektori aktsiates.

USA aktsiatel on Euroopa väärtpaberitest tavaliselt kõrgem P/E (hinna/tulu) suhe mitmel põhjustel, nagu näiteks tugevam majanduskasv, likviidsem kapitaliturg ja vähem jäik tööturg.
?Kuid isegi neid faktoreid arvestades on mõned Euroopa tehnoloogiafirmad Ameerika rivaalidest 15-20% odavamad,? kinnitas Henderson Global Technology Fund fondivalitseja Stuart O"Gorman.

O"Gormani võrdleb näiteks Nokiat ja Motorola. Soome mobiiltelefonide tootja P/E (hinna/kasumi) suhe on 2004. aasta kasumiprognoosi põhjal 16 (firma turuväärtusest on maha arvestades ettevõttele kuuluv sularaha). Nokial on mobiiltelefonide tootmises kasumimarginaal üle 20% ja väidetavalt kõige paremad kolmanda põlvkonna (3G) telefonid. Samas on Motorola P/E suhe 40 ning kasumimarginaal vaid 5%. Inimeste arvates pole Nokia marginaalid jätkusuutlikud, kuid O"Gorman imestab kuidas 5% marginaalidega ettevõtte võib kahjustada 20% marginaaliga ettevõtet.

Samasuguseks peab O"Gorman ka Saksa pooljuhtide tootja Infineon Technologies ja firma USA konkurendi Micron Technology vahekorda.
Kui Infineoni P/E suhe on 2005. aasta kasumiprognooside baasil 15, siis USA pooljuhtide tootjal 25. Ettevõtte väärtuse (turuväärtus + netovõlg) suhe kogumüüki on Saksa firmal 1,3 ja Micronil 2,7.
Mõlemad toodavad pooljuhte laiatarbekaupadele, kuid Infineonil on suurem osakaal kõrgema marginaaliga telekomisektori pooljuhtide tootmise osas.
?Globaalinvestorid peaks panustama rohkem Infineoni mitte aga Microni peale,? arvab O"Gorman kindlalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing