Investeerimispangad loobuvad investoritele soovituste andmisest

Annika Matson 09. märts 2004, 00:00

Taas on üles kerkinud teema, kui mõttekas on analüütikute ostu- ja müügisoovituste andmine. Institutsionaalsed investorid on arvamusel, et soovituste puudumine pole nende jaoks suur probleem. Professionaalsed portfellihaldurid on aga kindlad, et eraklientidel läheb elu ilma ostu- ja müügisoovitusteta keeruliseks.

?Erainvestor tahab pärast raporti läbilugemist saada konkreetseid juhtnööre, mis aktsiaga teha tuleb,? ütles rahvusvahelise varahaldusfirma State Street Advisors peastrateeg Alan Brown. Tema sõnul ei saa traditsioonilistest osta-, hoia- ja müü-soovituste andmisest loobuda näiteks maaklerfirma Merrill Lynch.

Pangad põhjendasid oma sammu sellega, et pärast iga kvartaliaruannet uus soovitus anda on analüüsiosakonnale liiga töömahukas ning investoritel pole sellest ka erilist kasu. SG Cowen loobub kvartaalsetest raportitest: ?Avaldame tulevikus raporti vaid siis, kui meil tõesti midagi öelda on,? ütles SG Cowen analüüsiosakonna juhataja Barry Tarasoff.

Ka HSBC põhjendab loobumist raportite mõttetusega. ?Paljud meie kliendid on pensionifondide juhid, kes tahavad uusi investeerimisideid ja põnevaid tagapõhju teada, aga mitte 20 korda üht ja sama lugeda,? ütles HSBC pressiesindaja Pierre Goad. Pank tahab ümber korraldada kogu analüüsimeeskonna töö.

Varahaldusfirma strateeg Brown ütles, et nemad ei jälgi investeerimispankade ostu- ja müügisoovitusi. ?Taustinformatsioon on kasulik, aga investeerimisotsused langetame me ise,? ütles Brown.

Positiivne on ekspertide sõnul asjaolu, et pärast skandaale on analüütikud oma raportites kriitilisemaks muutunud. 2000. aastal olid USAs 73% kõigist soovitustest ?osta?, 25% ?hoia? ja 2% ?müü?. Tänaseks ütlevad 11% müü, 40% hoia ja 49% osta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing