Ülo Toomsalu • 10. märts 2004 kell 5:52

EPL: Endine minister Kranich ostis villavabriku

Endine keskkonnaminister Heiki Kranich ostis endale Lõuna-Eestisse ajaloolise villavabriku, mis on kavas muuta turismiobjektiks.

?Jah, ostsin suvel Lõuna-Eestis ühe vana villavabriku. Tahaks selle tööle panna, et sellised asjad päris unustusse ei vajuks,? ütles Kranich Eesti Päevalehele.

Tema sõnul pole tegu suurt tulu tõotava projektiga. ?Küll aga on eesmärk projekt nii tööle panna, et see ots otsaga kokku tuleks,? lisas ta.

Endise keskkonnaministri sõnul asub villavabrik Valgamaal Sangastes ning vabriku suurim väärtus on sisseseade, mis pärineb 1889. aastast. Projekti käimapanemiseks piisab Kranichi sõnul esialgu vaid ühest inimesest. Küsimusele, kas tal on kavas endale see kohustus võtta, vastas Kranich, et vähemalt esialgu küll. ?Hiljem tuleb otsida mõni noor ja tubli mees, kes veskile eluvaimu taas sisse puhub,? märkis Kranich.

Sangaste vallavanema Kaido Tambergi hinnangul Kranichist vaevalt vana vabrikuhoone omandamisega vabrikant saab. ?Eks see hoone omandati pigem kui turismiobjekt,? tõdes Tamberg.

?Tegu on ilusa kohaga. Hoone ise on väga halvas seisus ? vana ja mädanenud palk. Samas on hoones asuvad, enam kui saja aasta vanused lõngategemise seadmed need, mis asjale väärtuse annavad,? sõnas Sangaste vallavanem.

Tambergi sõnul vald projekti materiaalselt ei toeta. ?Küll aga oleme niisuguste plaanidega päri,? lisas ta. Vallavanema sõnul ostis Kranich villavabriku eraomaniku, mitte valla käest. Seetõttu ei osanud ta pakkuda ka tehingu hinda.

Seda, millal võiks Kranichi projekt turistidele uksed avada, ei osanud vallavanem öelda.

Hetkel kuum