Eesti Energia lahendas elektri hinna küsimusi

ÄP 15. märts 2004, 00:00

Elektri hinna osas ütlesid oma sõna tarbijakaitseamet, energiaturu inspektsioon ja tarbijakaitse liit. Tarbijakaitsjad soovisid senisest arusaadavamaid ja lihtsamini mõistetavaid selgitusi elektri hinna tõstmise vajaduse kohta.

Eesti Energia juhatuse liikmed Lembit Vali ja Marko Allikson selgitasid hinna kujundamise põhimõtteid ja lubasid järgmiseks kohtumiseks lahti kirjutada, millest elektrienergia hind koosneb.

Kohtumise peateemaks kujunes võrguteenusega seonduv ehk ampritasu, korterite võrguühenduse kasutamise fikseeritud tasu ning alajaama koguvõimsuse ja tarbimiskohtades garanteeritud võimsuste suhe.

?Elektri kättesaadavus igal ajahetkel, soovitud koguses ja kohas on meile elementaarne, aga selle jaoks on vaja hoida elektrivõrk pidevas kasutamise valmisolekus,? selgitas Eesti Energia tehnikadirektor Lembit Vali ampritasu kulupõhisust. ?Kahekroonine ampritasu on kalkuleeritud elektrivõrgu ülalpidamise, hoolduse, remondi ja tarbitud elektri mõõtmistegevusega seotud kulutustelt. Kuna korterites eraldi peakaitset pole, on korteri võrguühenduse kasutamise fikseeritud tasu, 20 krooni, arvestuse aluseks kõigi kortermajade amprite summa, millele on lisatud korteri elektriarvestiga seotud kulu,? lisas ta.

Võrgutasu suuruse küsimuses osapoolte vahel tekkinud arutluse tulemusena lubas Eesti Energia korterelamutes planeeritava ampritasu suuruse ja arvutamise põhimõtted veel kord läbi vaadata ning muuta tarbijale arusaadavamaks ja põhjendatumaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing