Liikluskindlustuse hind kerkib sammhaaval

Villy Paimets 17. märts 2004, 00:00

Ainus erand kindlustusseltside seas on ERGO Kindlustus, kelle puhul hind ei muutu.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel olevat hinnakalkulaatorit kasutades selgub, et kindlustuspoliisi kehtima hakkamise ajast sõltub ka poliisi hind. Põhjuseks Eesti ühinemine Euroopa Liiduga ning 1. maist kohustusliku liikluskindlustuse sisse arvutatav roheline kaart, sest alates maist ei pea enam Euroopasse sõites lisakindlustust ostma.

?Praegu kehtib kaks erinevat tariifi, üks 1. maini ja on siseriiklik, teine hakkab kehtima 1. maist ning sisaldab rohelist kaarti,? ütles ABC Kindlusmaakleri OÜ juhataja Harri Kahl. ?Seega kui praegu osta poliis, siis jääb hinna sisse veel üle kuu odavat aega.?

?Sõiduautode puhul suurt hinnatõusu ei tulegi, kaotavad rohkem need veoauto-bussiomanikud, kel pole plaaniski Euroopasse sõita, kuid kes peavad rahvusvaheliste bussi- ja autovedudega tegelejate uued tariifid kinni maksma,? lisas Kahl.

Kui veel möödunud aasta septembris ennustas Äripäev liikluskindlustuse hinnatõusuks 20?30%, siis praeguseks on selge, et nii suurt hinnatõusu siiski ei tulnud. Näiteks Tallinnas registreeritud sõiduauto võimsusega 85 kW, mille omaniku riskigrupp on 120, aastane poliis mis maksis septembris 3380 krooni (ERGO), hakkab maksma 3472 (Inges) kuni 4010 krooni (ERGO Kindlustus).

Kohustuslik liikluskindlustus maksab Tallinnas üle kolme korra rohkem kui Põlvamaal, näiteks on alates maikuust 136 kW mootoriga sõiduauto, mille omaniku riskigrupp on 120, aastane makse Tallinnas 6333 krooni (Seesam Rahvusvaheline Kindlustuse AS) ja Põlvamaal 1735 krooni (IF Eesti Kindlustuse AS interneti iseteenindusbüroo).

?Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel oli 2003. aastal kõige suurem turuosa IF Kindlustusel, ulatudes 34 protsendini,? ütles LKFi juhatuse liige ja peaaktuaar Enno Lelumees. Järgnesid ERGO 23,2% ja Salva 15,8%. Veidi väiksem turuosa oli Ingesel ja Nordicumil, jäädes 11% kanti, Seesami turuosa ulatus möödunud aastal napilt üle 2 protsendi.

IF Eesti Kindlustus teatas eile õhtupoolikul, et muudab märtsi lõpus veel kord kohustusliku liikluskindlustuse hindu. Eelmine hinnatõus oli detsembris.

?Tõepoolest hinnad sõiduautode puhul natuke muutuvad, aga see tõus on imeväike, suurusjärgus paarkümmend krooni aastas,? ütles IF Eesti Kindlustuse kindlustusdirektor Mihkel Uibopuu. Täpsustusi võib aasta jooksul veelgi tulla, lisas ta. Kui näiteks avariijärgsed remondihinnad kallinevad, peavad ka kindlustustariifid kallinema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing