PM: Uus raudtee ähvardab Harjumaa kodusid

19. märts 2004, 08:22

Raudteeameti ja Tallinna Sadama kavandatav pealinna ümbersõidu-raudtee läbi Harju valdade ähvardab neelata sealsete elanike kodusid.

Rae vallas on inimesed kogunud raudtee vastu juba ligi paarsada protestiallkirja. Rae valla elanikke on protestima pannud raudteeameti plaan ehitada Arukülast Sauele ulatuv ligi 23kilomeetrine ümbersõidutee, mis ühendaks Tapa poole mineva raudteeniidi Paldiskisse suunduva raudteeniidiga, kirjutab Postimees.

Plaani eesmärgiks on luua kivisütt ja naftasaaduseid vedavatele kaubarongidele uus tee, sest Tallinn kavatseb keelata ohtlike veoste läbiviimise linnast.

Rae abivallavanem Endel Lepik ütles, et vallavalitsusse on tulnud uue raudtee vastu ligi paarsada protestiallkirja. Elanikud said uue raudtee võimalikust kulgemisest teada Harju maakonna üldplaneeringult, mille järgi viib raudtee jaoks ette nähtud trass läbi mitme küla ning tähendaks majade lammutamist.

«Oleme oma kodu pärast mures,» rääkisid eile oma koduaias 73aastased Hans ja Aino Poltimäe. «Raudtee peaks ühe variandi kohaselt tulema kohe siia meie maja kõrvale.»

Raudteeameti peadirektor Oleg Epner kinnitas eile, et see, kust uus raudtee täpselt kulgeb, on esialgu otsustamata. Tema sõnul on valminud uue raudteetrassi lähteülesanne ja järgmiseks asuvad eksperdid välja töötama raudtee võimalikke kulgemisteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing