Leedu VP Market edestab Saksa Lidlit Eesti turu hõivamisel

Andres Kärssin 24. märts 2004, 00:00

VP Marketi esindaja Artur Veide ütles, et Tartu pood peaks avatama mai alguses, kui ehitaja õigel ajal ruumid üle annab. Ta lisas lähemalt täpsustamata, et järgmised

T-Marketid tulevad Tallinna. Valgas peetakse Veide sõnul arendajatega käbirääkimisi. Saue võimalust kommenteerides viitas ta väikesele elanikearvule, märkides, et esimeses laienemisringis sinna ei asuta. ?Esimeses ringis asume olemasolevatesse kauplustesse, mitte ei ehita,? ütles ta.

Veide lausus, et poekohtade otsingul on selgunud ka Lidli huvi samade paikade vastu. ?Kusagil meie huvid kattuvad, seetõttu ei taha sest rääkida,? lisas ta. Näiteks on mõlemad ettevõtted võistlemas krundi eest Võru linnas, kus jätkuvad läbirääkimised territooriumi omaniku Wermoga. Räpina maantee äärset kohta ihaldas Lidl varem kui VP Market.

Lidli esindajatega eile ühendust ei saanud, ka varem pole ettevõte oma tegevust kommenteerinud. Teadaolevalt on Lidl peale Võru otsinud poekohti Tallinnas, Tartus, Viljandis, Rakveres, Valgas, Jõhvis, Narvas ja Pärnus. Tartus jäi Lidlil saamata soovitud kohad kesklinnas Riia maantee äärses ja Annelinna külje all Kalda teel. Tallinnas napsas Lidli eest koha Lasnamäel Tirsi Grupp.

Lasnamäel on Lidl huvi tundunud ka Majaka klubi ostu vastu, veel on Lidlit huvitanud Masekole kuuluv maa Linnahalli lähistel ning asupaik Pärnu maantee väljasõidul.

Mõlemad kontsernid alustasid enam-vähem sarnaselt positsioonilt ? leedulaste selge otsus asuda Eestis agressiivselt laienema pärineb eelmise aasta lõpust, seni oli kahe aasta eest avatud ainult üks

T-Market Pärnus. Ka Lidl asus eelmisest sügisest sobivaid krunte otsima, poolteist aastat varem alustasid sakslased siinse meeskonna loomist. Mõlema keti discounter?ile omane kontseptsioon näeb teenindatava piirkonna elanike arvuks 10 000 inimest, Eestis on otseseks konkurendiks Keskole kuuluv Säästumarket.

Säästumarketi juht Margit Uibokand ütles, et ei tea ühtegi asukohta, kus Lidl oleks praeguseks sõlminud lepingu, küll aga T-Market: ?Tartus tulevad nad aprillis vanasse Sõpruse poodi, Valgas on on põhimõtteliselt käed löödud ja nad tulevad Säästumarketi kõrvale turuplatsi. Sauel peaks olema koht linna sissesõidul.?

Uibokand lisas, et Kesko on igati arvestanud uute konkurentidega.

 • Lidli kaubamärgi all opereerib Saksa perefirma Schwarz Gruppe, millele kuulub 5600 kauplust. Schwarz Gruppe kuulub maailma 20 suurima jaekaubandusettevõtte hulka, grupi käive oli 2003. aastal hinnanguliselt 340 miljardit krooni.

Eestis on asutatud Lidl Holding Eesti OÜ ning Lidl Eesti UÜ. Lidli esindajateks Eestis on Tarvo Kubja ja Henri Pullisaar.

 • Kahele Leedu perekonnale kuuluv VP Market on Baltimaade suurim kaubanduskontsern, millele kuulub lisaks ühele poele Eestis 185 kauplust Leedus ning 80 kauplust Lätis.

VP Marketi möödunud aasta käive kolmes Balti riigis kokku oli üle 16 miljardi krooni.

Leedu kontsern lubas kahe aasta jooksul avada Eestis 40 T-Marketit, neist tänavu 15.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing