Pensionikindlustuse kliendid saavad pisikese lisagarantii

Inno Tähismaa 25. märts 2004, 00:00

Elukindlustuse turuliidri Hansapanga Elukindlustuse juht Paavo Põld ütles, et uue korraga saavad kliendid paremat raporteerimist ja paremaid tooteid. ?Seltsi lobi siin näha ei saa,? kummutas Põld arvamuse, nagu oleks uue korra taga seltside lobitöö. Vastupidi, seltsid peavad garanteerima klientidele surma korral 2protsendilise lisatagatise, peale selle on seltsidel ka kohustus anda klientidele rohkem infot. Klientide maksed seejuures ei suurene.

Põld märkis, et ilmselt on asja taga finantsinspektsiooni soov eristada investeerimistooted kindlustustoodetest.

Põllu sõnul rakendub uus kord uutele lepingutele ja klientidele. Olemasolevate klientide puhul jääb kõik nii, nagu on.

Põld rääkis, et olulist riskikaitset inimene uue korra järgi siiski ei omanda. See tähendab, et kui inimese kogutud portfelli väärtus on 10 000 krooni, siis makstakse surma korral välja lisaks 200 krooni. ?Kas see on kaitse?? küsis Põld.

Ka Ühispanga Elukindlustuse juht Indrek Holst ütles, et uue korra järgi võidava kliendid, mitte seltsid. ?Meil sisuliselt midagi ei muutu,? lisas Holst.

Tema sõnul järgib uus kord maailma standardeid, mis teevad vahet investeerimis- ja kindlustustoodetel. Holst ütles, et uus kord on oma sisu poolest tarbijakaitsele suunatud.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kaido Tropp ütles uut korda kommenteerides, et seda on vaja surmariski tagamiseks ja turu käitumise ühtlustamiseks. ?Üritame latti edasi nihutada,? ütles Tropp.

Aprillis suureneb seltsidel olulises mahus kohustus anda lepingu sõlmimisel infot, lisas Tropp. Samas ei tohi anda ettevaatavaid lubadusi. Infot peab andma lisaks vähemalt kord aastas või lepingu muutmisel.

Investeerimisriskiga pensionikindlustus, mida kutsutakse ka unit-link-tooteks ja fondiplaaniks, tähendab võimalust investeerida eri investeerimisfondidesse ja nautida samal ajal kindlustusele laienevaid tulumaksusoodustusi.

Erinevalt nn III samba kindlustustoodetest on fondiplaani puhul võimalik kogu summa täies mahus välja võtta, kusjuures pärast 12aastast kogumist võib raha võtta välja tulumaksuvabalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing