Tiskre elanikud nõuavad lasteaia sulgemist

25. märts 2004, 08:57

11 Tiskre elanikku nõuab kohtus Tallinna linnavalitsuselt Tiskre eralasteaia sulgemist, sest see halvendab nende elukvaliteeti, kirjutas Eesti Ekspress.

'Lasteaia söökla tänavale tõstetud suur prügikast on piirkonda meelitanud varesed ja hulkuvad kassid,' seisab Tallinna halduskohtule esitatud kaebuses.

Veel heidavad kaebajad ette, et Lõvimeri lasteaia klientide autod on pargitud 'suvalistele kohtadele, sageli otse lasteaia naabrite värava ette'.

Ühtlasi soovivad kaebajad, et Tallinna linn hüvitaks neile tekitatud kahju.

Hansapanga asutaja Andres Saame nõuab Tallinna linnavalitsuselt kohtus Tiskre eralasteaia sulgemist juba kuid.

?Suletud elurajooni südamesse lasteaia rajamine lõhub elurajooni turvakontseptsiooni,? seisab Saame kaebuses.

'Seeläbi on alanenud piirkonna elanike elukvaliteet ning langenud kinnisvara väärtus,? kirjutas Saame advokaat Kalev Aavik Tallinna halduskohtule.

Aavik väitis, et lasteaed muudab Tiskre ?elurajoonis mitte elavate isikute läbisõiduhooviks?. Seetõttu langeb 'elanikele lubatud turvalisuse tase'.

Eesti esimene muusikakallakuga eralasteaed asub selleks ümberehitatud elamus Tiskrevälja 5. Maja omanik on ärimees Vladimir Baranov. Saatuse irooniana müüs kõnealuse kinnistu 1998. aastal Baranovile Tiskre rajanud Kodumajagrupi AS, mis kuulub Andres Saamele, kirjutas Eesti Ekspress.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing