Teksa triumf

Kristina Herodes 26. märts 2004, 00:00

Mõni aeg tagasi näis kogu teksatööstus olevat haaratud millegi totaalselt uue väljanuputamise paanikast. Pidevalt lõbustati meid mõne ennenägematu vormi, värvi, töötluse või kaunistusega ? peaasi, et me ometi oma lemmikpükstest ei loobuks! Täna on tänavamoe vaieldamatu kuningas rahulik ja lõõgastunud, nagu päikesepaistes pikutav lõvi. Ükski tänavastiilist tuletatud alternatiiv, mis teksamoe kantse rünnanud, pole saavutanud ligilähedastki populaarsust võrreldes originaaliga.

Tundub liiga ilus, et olla tõsi ? teksaklassika on tõepoolest üks moesoosikutest. Aga ei maksa arvata, et sellega kogu teksapidu piirduks ? leidub küllalt uudsust ja põnevust. Ning mis eriti meeliülendav ? kõik need disainisaavutused on hoolimata oma isikupärasest sarmist piisavalt pretensioonitud sobimaks mis tahes situatsiooni meie igapäevases elus.

Kui moeoraaklite rõõmukilkeid kuulda võtta, ei kavatse teksa ka lähimatel hooaegadel oma osatähtsust trendikaardil koomale tõmmata.

Värvivalikus valitseb rahulik ja praktiline mitmekesisus. Uudne toon hall on hõivanud tähtsa koha moepoodiumil. Tema kõrval erinevad musta varjundid, mille seas igavalt ühetoonilist nahkjakimehe-musta siiski ei leidu. Valge teksa on nagu hõrk kokteil vabadusest ja glamuurist, ideaalne päevitunud ihu, kõrgete kingade ja ehetega. Muide, valge teksa on äärmiselt ahvatlev ka meestedisainis. Ning klassikaline, tume indigosinine ja imekergelt uhutud sinine on loomulikult samuti hinnas.

Teksamood on omamoodi vabaduse sümbol. Räägitagu mida tahes, miski ei sunni sind kandma lõiget, mis sinu kehaga ei sobi. Liberaalses teksalõigete valikus on alati mitmeid alternatiive, kuid loomulikult leiduvad ka omad lemmikud. Täna on favoriidiks kitsad sääred ja kõrged värvlid. Samuti avarajooneline töömehestiil. Tunked ja pihikseelikud toovad moepilti vabameelset siirust. Pükste kõrval on huviorbiidis mõistliku pikkusega, kergelt avarduva lõikega teksaseelikud, hulljulgete päralt ka superminid. Lühike, taljes või kehakuju järgiv teksajakk on lisaks moekusele tõeline multidisain, millega saab täiendada enam-vähem kõike oma garderoobis. Taskutes ja tepingutes näeme 70ndatele iseloomulikku. Nii käiste kui ka püksisäärte puhul on hea mõte need vahelduseks üles keerata, mood vähemasti soovitab seda mängu soojalt.

Need napsatakse täna tavaliste inimeste elust. Töömeeste garderoobist, tänavalt, kauboide argiromantikast, koolipoiste moest. Siin-seal vilksatab üsna omanäolist, optimismist ülekeevat punki. Märksõnaks rahulolev loomulikkus. Seksikus küll, aga mitte ülepingutatud kehakummardamine, hoopis eheduse vastupandamatu võlu!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing