Soome, Eesti ja Läti börs septembrist uues süsteemis

Annika Matson 29. märts 2004, 00:00

Lisaks ühtlustavad Helsingi ja Stockholmi börs oma kauplemisajad. Alates septembri lõpust hakkab kauplemine nimetatud börsidel toimuma tööpäeviti kell 9?17.30.

Kauplemisajad ühtlustatakse Tallinna ja Stockholmi börsil seoses sellega, et septembri lõpus käivitub uus kauplemissüsteem SAXESS nii Helsingis, Tallinnas kui ka Riias. ?Kauplemisaegade ühtlustamine on järgmine tähtis samm, teostamaks meie soovi luua integreeritud Põhjala ja Balti riikide väärtpaberiturg,? ütles HEX Integrated Marketsi aktsiaturgude osakonna juhataja Jouni Torasvirta.

HEX Tallinna kommunikatsioonijuht Eva Palu ütles, et septembri lõpus ühtlustuvad Tallinna ja Riia börsi kauplemisajad. Samuti muutub sarnaseks kauplemispäeva struktuur. Täna on neil börsidel täiesti erinevad kauplemissüsteemid. ?Septembris võtame kasutusele uue kauplemissüsteemi SAXESS,? ütles Palu.

Palu märkis, et Tallinna börsi kauplemispäev jääb üldjoonteks samaks ehk tavaline kauplemisperiood on endiselt vahemikus kell 10?14. Tema sõnul on uus oksjonikord järgmine: 9.30?10.00 on avaoksjon ja 14.00?14.30 sulgemisoksjon. Praegu on Tallinna börs avatud kell 10?14.30.

Ta selgitas, et maaklerid esitavad oksjonitele tellimused, mille järel need sobituvad ise süsteemis. Tellimused, mis on esitatud oksjonile kindlaks määratud hinnaga, võivad sobituda ka määratust soodsamaga. Tellimused, millele oksjonil vastutellimust ei leita, lähevad tavalisele kauplemisele.

SAXESSi süsteem on kasutusel Taani, Norra, Rootsi ja Islandi börsil. Septembri lõpus liituvad süsteemiga Soome, Eesti ja Läti börs.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing