Inimtegevusest tulenevaid ohtusid (näiteks vandalism, tulekahju, veeuputus) võivad põhjustada majas elavad inimesed või ümbruskonnas elavad inimesed. Tavapärasest käitumisest kõrvale kalduvate inimeste korralekutsumiseks on soovitav kasutada professionaalide abi ? selleks on meil politsei. Narkodiileritest tuleks jätta informatsioon narkopolitsei anonüümsele vihjetelefonile.
Soovitav on valida korteriühistu juhatuse liikmeks või korteriomanike ühisuse majanõukogu liikmeks inimesed, kes on korterelamus elanud pikemat aega ja keda teised omanikud tunnevad oma aususe ja heade kavatsuste poolest.
Vältida tuleks omanike esindajaks inimese valimist väljastpoolt maja, haldusfirmast või naabermajast.
Suuremahuliste lepingute sõlmimisel, mille hulka kuuluvad kindlasti remonttööde lepingud, oleks soovitav kasutada juristide abi.
Revisjonikomisjoni liikmed peavad oma tööd soovima teha. Kui elamus ei leidu vastavate teadmistega inimesi, on soovitav tellida vähemalt kord aastas raamatupidamise audit audiitorbüroost.
Korterelamu hooldustööde ja remonttööde töövõtjate valimisel tuleks korraldada töövõtja leidmise konkurss, mis ei ole samaväärne vähempakkumisega. Samas tasuks lepingute sõlmimise eel küsida töövõtja tegemiste kohta informatsiooni varasematelt tellijatelt. Ebasoovitav on kasutada väga odavaid materjale, sest nende hoolduskulud on üldjuhul tavapärasest kõrgemad. Kui elamus on planeeritud suurem remonttöö, siis on mõistlik kasutada ehituskonsultandi abi hinnapakkumise kutse koostamisel, töövõtja valimisel, lepingu ettevalmistamisel, tööde järelevalve teostamisel ja garantiiaja ülevaatuse teostamisel.
Ettenägematutest sündmustest (tuli, vesi, loodusõnnetus, torm, vandalism, murdvargus) tekkivate kahjude vähendamiseks võiks kasutada kindlustusseltside abi.
Parasjagu pakuvad kindlustusseltsid üsna soodsatel tingimustel kinnisvara kindlustamise lepinguid. Näiteks 60 m² korteri puhul tuleb omanikul maksta ühes kalendrikuus kinnisvarakindlustuse eest keskmiselt 35 senti/m² ehk kokku 21 krooni.