Arvutimaailm testis kõvakettaid

Veiko Tamm 01. aprill 2004, 00:00

Märtsis testis ajakiri Arvutimaailm tavatarbijale sobivaid kõvakettaid, millest selgus, et toodete omadused olid üsna lähedased.

Valiti kettad igalt hetkel turul olevalt tootjalt: Hitachi, Maxtor, Samsung, Seagate ja Western Digital. Optimaalseks suuruseks sai valitud optimaalse mahu ja hinna suhtega 160 GB kettad. Mõni võib küll küsida, kas seda pole palju, kuid kui vaadata multimeediafailide (muusika, filmid) järjest suuremat populaarsust ja aina suuremaks kasvavaid mänge (üha enam saabub DVD-mänge, mis tahavad 4 GB või rohkemgi kettaruumi), siis pole seda üldse enam liiast.

Otsest ja ühest võitjat siin välja kuulutada ei saanud, erinevad testid andsid eri tulemusi ja kõik need olid üsna lähedased. Kuid midagi huvitavat saime siiski teada. Vaatamata teoreetiliselt maksimaalsele 150 MB/s nimetusele suutsid vaid Hitachi, Maxtori ja Samsungi SATA kettad ületada 100 MB/s kiiruse piiri, ning sedagi vaid nn Burst Rate moodis. Tavaline ülekandekiirus ei olnud parimates tulemusteski üle 70 MB/s.

Läbi kõigi testide tipptulemusi kokku lüües võib välja tuua kaks enam-vähem võrdset võistlejat: Hitachi HDS722516VLSA 80 ja Samsung SP1614C.

Hitachi on juba pikemat aega teada-tuntud kiirete ketaste poolest, Samsung aga eriti siin silma ei paistnud. Nüüd on aga Korea hiid asja tõsiselt ette võtnud ja nende uued mudelid, mis peatselt meie turule laiemalt müüki saabuvad, on igati huvitav leid.

Samsungi kettad olid ka testi kõige jahedamad ning ainsana pakuvad korealased selles ketaste klassis kolmeaastast garantiiaega oma toodangule. Ülejäänud neli tootjat on selle lühendanud aastani.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing