Liis Kängsepp • 31. märts 2004 kell 14:14

EMEX hoiatab heakorrakuul elanikke ja ühistuid kelmide eest

EMEX hoiatab elanikke ja ühistuid isehakanud metalli kokkuostjate eest ning soovitab oma territooriumil oleva metallvara suhtes tähelepanelik olla.

On esinenud juhtumeid, kus kevadise heakorrakuu egiidi all varastatakse majapidamistest metallesemeid ja -tehnikat.

EMEX-i klienditeenindaja Marek Aigro sõnul on kevadine heakorrakampaania kelmidele ja isehakanud metalliostjatele soodsaks tegutsemisajaks, sest sellel perioodil hakatakse majapidamisi ning hoove korrastama.

Kelmid võivad esineda EMEX-i nime all või lihtsalt vara minema viia. Marek Aigro sõnul teavitab EMEX kõiki kevadkampaanias registreerunuid transpordi tulekust, helistades alati eelnevalt kokkulepitud telefoninumbril. EMEX ei vii vara ära ilma omaniku või tellija kohalviibimiseta.

Isehakanud metalliostjate ohvriks võivad sattuda just need inimesed, kes on oma vanametalli äraandmise soovist EMEX-it informeerinud ning metalli äravedamiseks majapidamise ühte osasse koondanud. Näiteks viisid kelmid EMEX-i nime all esinedes Külmallika tänava ühest hoovist kaasa roostevaba veetünni ning kaevukaane, millest majaperenaine ei soovinud vabaneda.

Tallinnas ja Harjumaal toimub igakevadine heakorrakampaania 12. aprillist 15. maini, eelregistreerimine keskkonnaohtlikest autoromudest või suuremõõtmelistest metallesemetest vabanemiseks algas juba 15.märtsil. Teistes Eesti piirkondades kestab kampaania 15. märtsist kuni 15. maini.

Heakorrakuu raames varustab EMEX kõik Tallinna linnaosad konteineritega, kuhu saab tasuta tuua oma vana olmetehnika - külmkapid, pesumasinad, pliidid, rösterid, föönid ja triikrauad.

Tallinna kaheksasse linnaosasse pannakse EMEXi poolt maha kümme vastavalt märgistatud konteinerit. Suurematesse linnaosadesse ? Lasnamäele ning Mustamäele pannakse kaks konteinerit. Konteinerite täpsed asukohad teatatakse linnaosade lehtedes ja nädal enne kampaania algust EMEXi kodulehel. Heakorrakampaaniat toetab Samsung Elctronics.

Hetkel kuum