Tallinna Sadama uus juht alustab firmaga tutvumisest

Andres Põld 05. aprill 2004, 00:00

?Esimese asjana kavatsen päri palju ringi liikuda, kuulata, siis asja üle järele mõelda ja hakata atra seadma,? ütles Tooming. ?Esmatähtis on kommunikatsioon nii äripartnerite kui ka klientidega.? Tooming ei soovinud oma esimesel tööpäeval veel avalikustada oma nägemust sadama tulevikust.

Sadama nõukogu esimees Eero Tohver ütles, et riik omanikuna ootab sadama tulude kasvu ning teenuste hinna ja tööprotsessi kujunemist läbipaistvaks.

?Tooming andis sadama arengu kohta just täpselt selliseid vastuseid, mida nõukogu ootas, seepärast oli tema valimine sadama uueks juhatuse esimeheks üksmeelne,? lisas Tohver.

Pärast Toominga valimist sadamajuhiks esitas uus juht nõukogule nimed, keda soovis näha oma meeskonnas. Nendeks on senine juhatuse liige Allan Kiil, kes hakkab vastutama haldusküsimuste eest, samuti endine Hansa Capitali töötaja Gerd Krieger, kelle tööks on arendusvaldkond.

?Lähtusin meeskonna koostamisel kolmest põhimõttest, nendeks on professionaalsus, teotahe ja pühendumus,? märkis Tooming.

Juhatus esimehe põhipalk on 70 000 krooni, liikmete palk 50 000 krooni kuus. Kolme kuuga loodab nõukogu välja töötada tulemuspalga põhimõtted, mis motiveeriks juhatust maksimaalselt oma panust andma.

Toomingu sõnul pole esialgu ette näha, et sadamas pakutakse tööd senisele juhatuse esimehele Riho Rasmannile.

Tallinna Sadama juhi kohalt päevapealt vabastatud Riho Rasmann ütles, et tööta jäämine ei tulnud talle üllatusena ja seepärast pole ta ka kibestunud. Ta lisas, et kui nõukogu oli juba uue juhi valinud, oleks olnud väär tema ametisse nimetamisega venitada.

Ennetähtaegse vabastamise korral saab Rasmann hüvitiseks üheksa kuu palga. Eelmsel aastal olid Rasmanni sissetulekud umbes 90 000 krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing