PM: Politsei püüab lõbumajja viivaid taksojuhte

05. aprill 2004, 08:13

Tallinna kriminaalpolitsei võtab luubi alla taksojuhid, kes tegutsevad teadaolevalt ühtede peamiste bordellidele klientide hankijatena.

Novembrist Põhja politseiprefektuuris tööd alustanud prostitutsioonivastase võitluse töörühm on asunud ebaseaduslikku lõbumajandust pealinnast välja juurima. Politsei andmeil 42st Tallinnas tegutsevast bordellist on rühm suutnud tänaseks sulgeda juba üheksa, kirjutas Postimees.

Kohtuküpseks on uuritud mitu kriminaalasja, milles prostitutsiooni vahendamises süüdistatuna antakse peagi kohtu alla pea kõik bordelliäri juhtimisahela lülid.

«Nüüd on järg taksojuhtide käes,» ütles töörühma juhtivinspektor Ardo Ranne. Rühm võttis kindla eesmärgi lõpetada aastaid kestnud vaikus, kus politsei pole pööranud tähelepanu taksojuhtidele kui lõbuäri olulisematele varustajatele, kellest sõltub paljuski bordelli käive.

Rühma hinnangul on taksojuht, kes sõidutab kliendi lõbumajja ja teenib selle eest raha, karistusseaduse mõistes otseselt kurjategija. «Ta on sellisel juhul täpselt samasugune prostitutsiooni vahendaja nagu bordelli administraator või baarmen, sest viib raha eest omavahel kokku kaks osapoolt ? kliendi ja prostituudi,» selgitas Ranne.

Tallinna prostitutsiooniäri analüüs näitab, et eliitlõbumaju teenindavad taksojuhid teenivad ühe kliendi pealt kõige enam kasu. Näiteks kui klient maksab lõbutüdrukuga tunni veetmise eest 1300 krooni, maksab bordell sellest taksojuhile preemiaks 650 krooni. Ülejäänust saab aga prostituut ise poole ? 325 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing