EPL: Juhtimisvead viisid krabipulgatootja pankrotti

07. aprill 2004, 08:20

Kaks nädalat tagasi kuulutati välja krabi-makrapulkade tootja AS Makrill pankrot.

Kuni võlausaldajate üldkoosoleku otsuseni pole teada, kas ettevõttes taastatakse tootmine või likvideeritakse eelmisel aastal ligi 3300 tonni toodangut andnud ettevõte, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pankroti peamisi põhjusi on ettevõtte juhtimisvead,? ütles ASi Makrill pankrotihaldur Maire Arm.

Esialgsete hinnangute järgi näitas juhtimisvigu Armi sõnul see, et tootmine oli kahjumis. Koostöös pankrotihaldur Toomas Saarmaga jätkab Arm pankroti tegelike põhjuste väljaselgitamist. 15. aprillil toimub võlausaldajate üldkoosolek, kus langetatakse ettevõte tulevikku puudutav otsus.

Armi sõnul on võlausaldajate üldkoosolekul üks võimalik otsus panna müüki tootev ettevõte. Teiseks võimaluseks on müüa seisev ettevõte. ?Arvan, et tootmine peaks säilima. On hea, kui selline huvitav ja ainulaadne toodang säiliks. Samuti on Makrill Viimsi piirkonnas oluline tööandja,? lisas Arm.

Täna ei ole Makrill pankrotihalduri sõnul tootmist lõpetanud, vaid see on peatatud remondi tõttu. Üks võimalus on käivitada tehas tulevikus poole koormusega, tööd saaksid siis 140 asemel umbes 90 inimest.

Majandusaasta aruande järgi seadis AS Makrill 2002. aastal eesmärgiks Korea tehnoloogia investeerimise Eestisse. Selleks soetati ettevõttele põhivara ligi 14 miljoni krooni väärtuses. Järgmise aasta kavas oli teha vajalikud ettevalmistused sisenemiseks Euroopa turule pärast liitumist.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing