Ülo Toomsalu • 7. aprill 2004 kell 6:06

EPL: Endine interrinde tegelane plaanib uut parteid

Eile arutasid seitse vene poliitikut eesotsas kunagise interrinde juhtfiguuri Vladimir Lebedeviga uue vene radikaalse liikumise ideed.

Eesti Päevalehe andmetel arutati koosolekul mittetulundusühingu (MTÜ) Uus Poliitika asutamist. MTÜd siiani ametlikult registreeritud ei ole.

Väidetavalt sõidavad Lebedev ja tema mõttekaaslased kohe pärast ühingu ametlikku loomist Moskvasse, kust loodetakse leida liikumise rahastajaid. Loodava MTÜ Uus Poliitika liidritel on plaanis kohtuda ka Venemaa Riigiduuma liikmetega.

Eesti Päevalehe andmetel plaanis MTÜ pärast rahastamise paikasaamist anda pressikonverentsi ja avalikustada vastloodud poliitiline ühendus, kuid seda mitte Tallinnas, vaid Moskvas.

Eesti Päevalehte konsulteerinud isikute hinnangul võib oletada, et loomisel on uus vene partei, kuid nende organisatsiooni taust jääb pisut arusaamatuks.

Lebedev oli Eesti NSV viimase ülemnõukogu liige, aktiivne Eesti iseseisvuse vastane. Vahepealsetel aastatel on mees avalikkuse tähelepanuorbiiti jõudnud harva, kuigi ta on kuulunud ka Tallinna linnavolikogusse.

Praegu on Lebedev Balti Vene Kaasmaalaste Ühingute Liidu eesotsas. Samuti on ta Eesti Päevalehe andmeil üritanud rahastamisläbirääkimisi pidada Eesti ärimeestega.

Hetkel kuum