EAS hakkab jagama tänavust toetusraha

Anne Oja 14. aprill 2004, 00:00

Kokku jagab EAS tänavu 400 miljonit krooni ettevõtlustoetusi, millest 100 miljonit tuleb omafinantseeringuna Eesti riigi eelarvest.

Esimesena saavad ettevõtjad EASist abi taotleda nõustamisele, alustavale ettevõttele, ettevõtlusalase infrastruktuuri arendamisele ning teadus- ja arendustegevusele. Ülejäänud abiraha avaneb kuu võrra hiljem.

Majandusminister Meelis Atonen ütles, et abiraha jagamise prioriteedid seab riik. ?Tihti ei saada aru, et struktuuritoetused on abi, mida antakse mahajääjatele. Riik paneb paika prioriteedid, mille järgi raha jagatakse,? ütles Atonen.

?Arvestades varasemate aastate praktikat julgeb EAS prognoosida väga elavat huvi,? märkis EASi kommunikatsioonijuht Edith Kiilmaa, kelle sõnul saadab EAS osa rahasoovijaid ka ukselt tagasi. Sihtasutus toetab eelkõige ettevõtteid ja teadusasutusi, kelle tooted ja teenused omavad turul väljavaadet. Toetust pole loota ettevõtetel, kes tegutsevad ülitiheda konkurentsiga turul, näiteks jaekaubanduses. Samuti segavad toetuse saamist ettevõtte ülihead majandusnäitajad.

Ligi pool kogu struktuurifondide ettevõtlustoetuse rahast läheb teadusuuringutele ja tootearendusele, ca 100 miljonit krooni alustavatele ettevõtetele ja infrastruktuurile ning ca 70 miljonit krooni kavatseb majandusministeerium panustada turismile.

Majandusministeeriumi majandusarengu asekantsler Maria Värton ütles, et enim ettevõtjate huvi on seni pälvinud turismitoetus. Uue toetuse jagamise eesmärk on kasvatada turismi käivet.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevdirektor Donald Visnapuu ütles, et turismitoetus on tema hinnangul mõeldud eeskätt väiksematele ettevõtetele.

Kuna toetus hõlmab ka turunduse, siis saavad hotellid taotleda abi messidel käimiseks ning Eesti kui turismikoha tutvustamiseks.

Tooraku turismitalu juht Merike Kalvik tunnistas, et ta pole veel konkreetseid rahataotlemise plaane teinud. ?Elan sisse ja tutvun olukorraga, kuid arvan küll, et taotlen,? lausus Kalvik.

Alates eile õhtust saab esimesi struktuurifondide raha jagavaid määrusi koos konkreetsete raha taotlemise tingimustega lugeda majandusministeeriumi kodulehel. Samas on rahataotluse blanketid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing