Viru keskuse avamisest võidab enim Tallinna Kaubamaja

Andres Kärssin 15. aprill 2004, 00:00

Viru keskuses kohe kõiki lubatud kauplusi ei leia ? keskuse magnetina reklaamitud Hispaania Mango kett avab oma esinduskaupluse ilmselt nädala pärast, sest kaup pole veel kohale jõudnud. Samuti on ehituslikel põhjustel nihkunud mitme söögikoha avamine.

?Arvamise oleks võinud ka nädal aega edasi lükata, kuid ka siis oleks viimasel ööl tulnud tööd teha. Nii ehk naa tuleb osa hiljem,? ütles ASi Viru Keskus juhatuse liige Ants Vasar eilsel pressikonverentsil sagivatest töömeestest täidetud keskuses. ?See oleks olnud ka teiste suhtes ebaõiglane, kui nad peaksid seetõttu oma poode kinni hoidma. Ei saa teisi seeläbi karistada,? lisas ta.

Tallinna Kaubamaja alustab Viru keskuses tegevust 8000 ruutmeetril. Kaubamaja juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul pidi keskus esialgse plaani kohaselt avatama 1. aprillil ning sellega kaubamaja ka arvestas. Moekaupade müüjal on kollektsioonide väljatulemise ajal kahe nädala läbimüük oluline. Lisaks on kaubamaja tulemusi varem pisendanud tee-ehitus rajatava Viru keskuse ümber.

?Need numbrid on miljonites, mis saamata jäänud,? lausus Puusepp, lähemalt võimalikku kogukahju täpsustamata. Samas viitas ta õnnestunud lõpumüügile ja klientide mõistvusele, kui Viru keskusega ühendatava kaubamaja enda majas juba ehitustööd käisid. ?Kui valida, siis valiks ka praegu sellise tee, kui et Viru keskuse tegemata jätmise. Tulevikulootused on kõrged,? ütles Puusepp.

Kristiine Keskuse juhi Allan Remmelkoore sõnul vahetatakse rõivakaubanduses kollektsioone kevadel märtsis ja sügisel septembris, kuid kinnisvaraarendajad ei jõua selle rütmiga paraku kaasas käia.

1. aprillil uksed avanud Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits ütles, et alguses oli sealgi majas kümmekond suletud kohta. Põhjusteks näiteks boksi ehitamiseks vajaliku materjali viibimine või siis ühe rentniku solaariumiaparaadi takerdumine tollis. ?Sellised tagasilöögid tulevad enne avamist, alguses ei oska arvestada selliste asjadega,? lisas ta.

Oma 700 miljoni kroonise kogumaksumusega on Viru keskus kujunenud seni suurimaks investeeringuks Tallinna linnasüdames. 70 kaupluse ja söögikohaga Viru keskuse üldpinnaks on 85 000 ruutmeetrit, ostukeskus moodustab sellest 30 000 ruutmeetrit. Keskuse projekti autorid on Vilen Künnapu ja Ain Padrik. Keskuse arendaja on SRV Kinnisvara ja E.L.L Kinnisvara. Ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus.

Vastavatud Viru ja Ülemiste kaubanduskeskused trumpaks üle Leedu VP Marketi võimalik hiigelkeskus Tartus Raadil, leedulased lükkavad spekulatsiooni ümber.

SL Õhtuleht kirjutas eile anonüümsele allikale tuginedes, et VP Market plaanib Tartusse Raadi lennuväljale rajada Eesti suurima, 70 000ruutmeetrise ostu- ja meelelahutuskeskuse.

VP Marketi kontserni pressiesindaja Kestutis Liutkuse sõnul on tegemist väljamõeldisega.

?Tartu ja 70 000ruutmeetrine keskus ? see on nonsenss. Meie kontoris ei tea keegi sellest plaanist midagi,? ütles Liutkus. Ta lisas, et Tartus ja üldse Eestis kavatseb kontsern laieneda oma T-Marketi ketiga.

Tänavu avab VP Market Eestis15 T-Marketit. Tegemist on discounter-tüüpi kauplustega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing