Hansapank otsib Venemaal panka

19. aprill 2004, 17:09

Hansapanga kaalub võimalusi tegevuse laiendamiseks Venemaa panganduses kas väiksema panga omandamise või uue asutamise kaudu.

Panga juhatuse esimees Indrek Neivelt teatas tänasel aktsionäride üldkoosolekul, et panga Venemaa strateegia kohaselt laiendatakse järk-järgult oma tegevust Venemaa finantssektoris. Hansapanga nägemuse kohaselt võiks Venemaaga seotud varad ulatuda 10%ni riskiga kaalutud varadest. Hetkel on see 5%.

Hansapanga Venemaa strateegia näeb kesk-pikas perspektiivis ette liisingufirma ning panga omamist sealses turul. Seoses sellega analüüsib Hansapank võimalusi Venemaa pangandussektorisse laienemiseks väiksema panga omandamise või uue asutamise kaudu.

Indrek Neivelt: ?Näeme Venemaa finantssektoris mitmeid võimalusi, kuid peame silmas pidama ka riskide säilitamist mõistlikul tasemel.?

2002. aasta lõpul Venemaa transiidisektori finantseerimiseks asutatud Hansa Leasing Russia portfell on veidi enam kui aastaga kasvanud 153 mln US dollarini. Peamiselt Venemaa ekspordisektoriga seotud väliskaubanduse finantseerimise portfell ulatub täna 70 mln US dollarini. Sellest kevadest hakkab Hansapank läbi uue liisingufirma pakkuma finantseerimist ka teistele varagruppidele, nagu tööstusseadmed ja kinnisvara. Uus liisingufirma hakkab tegutsema Moskva ja Peterburi piirkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing