ITee uudistooted

ÄP 20. aprill 2004, 00:00

Nokia esimene megapikselise kaameraga telefon 7610 sisaldab neljakordset digisuumi nii pildistamisel kui ka filmimisel. Üks videoklipp võib olla kuni kümne minuti pikkune. Digipildid saab Bluetooth-ühenduse abil saata printerisse väljatrükkimiseks. Telefoni sisemälu on kaheksa megabaidi suurune, see tähendab kuni 25 hea kvaliteediga fotot. Standardvarustusse kuuluva mälukaardiga saab mahtu laiendada 72 megabaidini.

Kümme päeva ootere?iimis püsiv telefon sisaldab ka USB-ühendust, MP3-mängijat ja päevaraamatu ehk blog?i koostamise tarkvara. Telefoni ekraan kuvab 65 000 värvi. Kolmesageduslik Nokia jõuab müüki tänavu teises kvartalis ja hakkab maksma umbes 8000 krooni.

Fotol: Nokia 7610 salvestab kuni kümneminutilisi videoklippe.

Samsung toob teises kvartalis turule ärikasutajaile mõeldud liugurklapiga telefoni D410, seni on Samsungi mobiilid olnud voldiku tüüpi disainiga. Telefoni eeliseks on suur ekraan, nii saab klapi avades teha väikesemõõtmelisest telefonist suure klaviatuuriga telefoni. D410 kaalub 117 grammi, telefonil on kahetolline vedelkristallekraan. Telefoni sisemine kaamera võimaldab salvestada kuni 120sekundilisi videolõike. Fotoobjektiivi pöörderaadius on 180 kraadi, see suurendab pildistamisvõimalusi. D410 on varustatud ärikasutajale suunatud funktsioonidega, nii saab e-posti kontrollida reaalajas, samuti võimaldab D410 vahetada päevaplaane ja häälmeeldetuletus teavitab kohtumistest. Kolmesageduslik mobiiltelefon sisaldab malemängu, polüfoonilisi helinaid, WAPi, GPRSi ja MMSi. D410 hakkab Eestis maksma ca 8000 kr.

Fotol: Liugurklapiga mudel on edasiarendus voldiktelefonist.

Siemens tutvustas märtsis Hannoveri IT-messil CeBIT kevadel müüki jõudvat kolmesageduslikku multimeediatelefoni M65. Mobiil on mõeldud aktiivsetele pigem looduses kui kontoris viibijatele. Uus Siemens sisaldab sisseehitatud video- ja fotokaamerat ning suurt hea resolutsiooniga ekraani. Metallist ja kummist ümbrisega uudismudel on vee-, põrutus- ja tolmukindel. Kui kinnitada M65 spetsiaalse hoidjaga jalgratta lenkstangi külge, saate seda kasutada kiirusemõõtjana ja ekraanil teejuhiste edastajana. Telefonil on polüfoonilised helinad, 64 000 värviga ekraan, ootere?iimis püsib aparaat 12 päeva.

Fotol: M65-l on metallist ja kummist ümbris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing