EPL: Arvutiõpe seiskub riigi rahata

21. aprill 2004, 07:55

Vaata Maailma sihtasutuse korraldatud tasuta arvutiõppeprogramm täiskasvanutele on seiskunud ja võib lõppeda alatiseks, kui riik seda rahastama ei hakka.

Vaata Maailma sihtasutus andis kahe aasta jooksul tasuta arvutiõpet 102 697 inimesele ning näeb projektis ka edaspidi potentsiaali, kuid erafirmadest rahastajad ei ole nõus enam täies mahus selles kaasa lööma, kirjutas Eesti Päevaleht.

Sihtasutuse juhataja Alar Ehandi ütles, et senised rahastajad on nõus jätkama finantseerimist 25 protsendi ulatuses, kuid selleks peab riik tulema 75 protsendiga appi.

?Me oletame, et ilma suure reklaamita oleks iseeneslik ühiskondlik nõudlus 20 000 ? 30 000 inimest aastas,? selgitas Ehandi. ?20 000 inimese koolitamine maksab umbes 8 miljonit krooni ning see oleks ka summa, mida me riigilt aastas ootaksime.

Siiani on Vaata Maailma arvutikoolitused läinud maksma 40 miljonit krooni, mis teeb inimese kohta alla 400 krooni aastas. ?See on taolise koolituse kohta väga soodus,? märkis Ehandi.

Haridusministeeriumi IT-nõunik Jaak Anton ütles võimaliku riigitoetuse kohta seda, et ministeerium toetab igati Vaata Maailma alustatu jätkamist, kuid raha selleks praegu pole.

?Kogu täiskasvanukoolituseks on sel aastal planeeritud vaid kaks miljonit krooni,? tunnistas Anton. ?On vaja teha otsus, kas, mille arvel ja millises ulatuses seda koolitust rahastada.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing